Wiele mediów niezależnych informowało wczoraj o proteście nauczycieli (akceptowanym w pełni przez dyrekcję tej szkoły), do jakiego doszło w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Oto jeden z takich materiałów, zaczerpniętych ze strony rmf24:

 

Foto: www.mf24.pl/fakty/

 

Zamiast próbnej matury była tylko „na próbę” przygotowana sala…

 

 

Próbna matura odwołana w liceum w Poznaniu. Powodem protest nauczycieli

 

Trzecioklasiści z Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Marii Magdaleny przyszli dziś do szkoły ubrani na galowo. Mieli też dowody osobiste, czarne długopisy i byli gotowi do napisania próbnego egzaminu dojrzałości. Wylosowali też miejsca, przeszli przez całą formalną procedurę, a na tablicy pojawił się czas rozpoczęcia i zakończenia pisemnego egzaminu. Komunikat nauczycieli, którzy mieli opiekować się piszącymi próbną maturę, był dla uczniów sporą niespodzianką.

 

Powiedzieli nam, że mają jeszcze jeden komunikat na koniec. Usłyszeliśmy, że nie napiszemy dziś egzaminu. Nauczyciele nie godzą się na jego przeprowadzenie, w ramach swojego protestu – tłumaczy nam jedna z uczennic.

 

Szkoła na swojej stronie opublikowała komunikat dotyczący zaistniałej sytuacji. Dyrekcja potwierdza w nim, że odstąpienie od egzaminu to forma protestu w związku z trudną sytuacją finansową w oświacie. Protest ma polegać na powstrzymaniu się nauczycieli od przeprowadzenia tzw. matury próbnej w dotychczasowej formie tj. w sytuacji podobnej do egzaminów maturalnych w sesji wiosennej. […]

 

Do próbnych matur z tych samych przyczyn nie przystąpiło też około 150 uczniów ZSO w Śremie.

 

Wciąż nie wiadomo, czy scenariusz powtórzy się w maju, kiedy uczniowie będą przystępować do właściwych egzaminów dojrzałości. Nauczyciele na razie o tym nie przesądzają, tłumacząc, że wszystko zależy od ich rozmów z rządem.

 

Cały informacja „Próbna matura odwołana w liceum w Poznaniu. Powodem protest nauczycieli”    –    TUTAJ

 

Źródlo: www.mf24.pl/fakty/Zostaw odpowiedź