Foto: www.zsp2.piotrkow.pl

 

 

Z pewnym opóźnieniem zamieszczamy informację o Konkurs Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce…”. który odbył się 26 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Informację zamieszczono na stronie „Radia Piotrków”:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował Konkurs Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce…”. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów z powiatu piotrkowskiego.

 

[…] A skąd wziął się pomysł na zorganizowanie tej imprezy? Okazją do stworzenia konkursu jest program edukacyjny, w którym wzięliśmy udział i który wygraliśmy. Nasza szkoła została wybrana jako jedyna z Piotrkowa. Na realizację przedsięwzięcia otrzymaliśmy 8 tys. zł. W ramach wspomnianego programu organizujemy warsztaty, wykłady czy spotkania. Planujemy też otworzyć wystawę. Wszystko to poświęcone jest tematyce związanej z niepodległością.

 

Dzisiejsze zmagania to nie tylko rywalizacja wokalna bo udało nam się również wydać okolicznościowy śpiewniczek zatytułowany „Raduje się serce”. Dzisiaj naszą szkołę odwiedziło ponad 40 artystów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zmagań i liczymy na to, że w kolejnych latach również będziemy mieli możliwość organizowania tego typu akcji –powiedziała Iwona Stępień-Ciesielska, nauczyciel w ZSP nr 2, która zajęła się przygotowaniem konkursu.

 

Poziom artystyczny występów oceniało jury, w składzie którego była m.in. Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 – To pierwszy w historii naszej szkoły konkurs piosenki patriotycznej. Umiejętności wokalne naszych dzisiejszych gości są naprawdę wysokie, jestem zachwycona tym jak młodzież przygotowała się do zmagań. Dla nas bardzo ważne jest też to, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

 

Źródło:www.epiotrkow.pl/news

 

 

Poniżej prezentujemy wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce…”

 

I nagroda – Zuzanna Kusideł – Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Wolborzu

 

II nagroda – Aleksandra Kulik – Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie,

 

III nagroda: Nikola Mieszek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czarnocinie.

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

Kinga Kozar i Aleksandra Pełka – Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Wolborzu,

 

Maria Kuźnicka – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim,

 

Zuzanna Kalinowska – Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim,

 

Zespół „LUZIK” – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Olimpijczyków Polskich w Piotrkowie Trybunalskim,

 

Zespół „WITOSKOWA SERENADA” – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie

 

 

Źródło:www.zsp2.piotrkow.pl

 Zostaw odpowiedź