images

 

Na portalu  „NaTemat” zamieszczono dziś artykuł Katarzyny Zuchowicz, zatytułowany „10-latek ma oglądać TVP? Na pewno ma znać przykłady stowarzyszeń historycznych. Oto nowa podstawa programowa.” Polecamy jego lekturę, a dla zachęty proponujemy jego fragment:

 

 

„Rozbudzanie poczucia miłości do Ojczyzny” – to jakby podstawa podstawy. Uczniowie mają ją poczuć od pierwszych lat nauki w szkole. Hasła „narodowy”, „patriotyczny” mocno przewijają się właśnie w edukacji wczesnoszkolnej. Po ukończeniu III klasy 9-10 latek musi np. rozumieć fakty historyczne, a nawet umieć zadawać pytania dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach „historycznych, patriotycznych, narodowych”. Co jeszcze? Sprawdziliśmy, jakie zmiany przygotował nam resort Anny Zalewskiej.

 

Zaskoczeni nauczyciele komentują w sieci: „Cofamy się o 25 lat. Wykaz lektur woła o pomstę do nieba. Janko Muzykant i inne cuda. To nie literatura dla współczesnych dzieci„. Widzą, że program był pisany na kolanie. „Mamy wielki powrót do przeszłości„, „Dramat” – piszą.

 

Cały materiał  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.natemat.pl

 

 Zostaw odpowiedź