Dzisiaj (2 lutego 2022 r.) w porannym programie „Sygnały Dnia” Programu I Polskiego Radia redaktor Grzegorz Janowski przeprowadził rozmową z Włodzimierzem Biernackim od listopada 2020 roku jednym z 5-u wiceministrów w MEiN, z funkcją Pełnomocnika Rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

 

Zamieszczamy tę rozmowę, gdyż wypowiedział się on tam „w temacie” dotyczącym pracy szkół, ale nie wyższych:

 

 

„Trwa monitorowanie sytuacji epidemicznej”. Wiceszef MEiN o szybszym powrocie do szkół

 

 

 

Podjęto wstępną decyzję na poziomie kierownictwa resortu edukacji i nauki, dotyczącą monitorowania sytuacji epidemicznej – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Bernacki, wiceszef MEiN.

 

Sytuacja epidemiologiczna będzie miała wpływ na to, czy wcześniej wrócimy do szkół w trybie hybrydowym lub tradycyjnym, czy nie – powiedział wiceminister.

 

Podjęto wstępną decyzję na poziomie kierownictwa resortu edukacji i nauki, dotyczącą monitorowania sytuacji epidemicznej na terenie województw, w których uczniowie wrócili do szkoły w trybie zdalnym *– powiedział prof. Bernacki. – Chcemy mieć pełną wiedzę, czy następuje wzrost zakażeń na tych terenach – dodał.

 

Jak ocenił wiceminister, poziom 70 proc. szkół funkcjonujących w trybie stacjonarnym, jest tym, który daje nadzieję na możliwość stabilnego funkcjonowania szkół.[…]

 

 

Zainteresowanych wysłuchaniem tej rozmowy odsyłamy na You Tube  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło:www.polskieradio.pl

 

 

*W dniach 17 – 30 stycznia 2022 na feriach przebywali uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.[WK]Zostaw odpowiedź