Dzisiaj w Zespole Szkół Rzemiosła w Łodzi odbyło się kolejne w tym roku spotkanie w ramach Dni Doradztwa Zawodowego. Oto obszerny fragment informacji, zamieszczonej na stronie UMŁ:

 

Zespół Szkół Rzemiosła zyskał nowego partnera. To Wojewódzki Związek Pszczelarstwa, który będzie wspierał kształcenie techników pszczelarstwa. Podczas drugich w tym roku szkolnym Dni Doradztwa Zawodowego szkoła prezentowała swoją ofertę i zachęcała absolwentów gimnazjów i podstawówek by wybrali szkołę zawodową.

 

Foto: Monika Pawlak [www.uml.lodz.pl]

 

Konsekwentnie zachęcam i przekonuję uczniów kończących gimnazja, a w tym roku także klasę ósmą, by zdecydowali się na szkołę zawodową. Korzyści są oczywiste, bo praca teraz czeka na fachowców, a pensje są na przyzwoitym poziomie i nic nie stoi na przeszkodzie by dalej się uczyć i kończyć studia – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

 

Krzysztof Barański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zachęcał i zapraszał uczniów, by skorzystali z porad fachowców w zakresie doradztwa zawodowego co pozwoli wytyczyć ścieżkę kariery zgodną z preferencjami, umiejętnościami i indywidualnymi cechami charakteru. – Faworytami rynku pracy są obecnie wykwalifikowani fachowcy, pracodawcy szukają pracowników z konkretnymi umiejętnościami, dlatego warto postawić na szkołę zawodową – przekonywał dyrektor Barański.

 

Foto: www.facebook.com/marcin.jozefaciuk

 

Podpisanie porozumienia Zespołu Szkół Rzemiosła z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarstwa

 

 

Technik pszczelarstwa to jeden z nowych kierunków kształcenia, który chce uruchomić Zespół Szkół Rzemiosła. Porozumienie podpisane z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarstwa pozwoli uzupełnić program nauczania o elementy nieobowiązkowe, zapewni także uczniom praktyki pod okiem fachowców, a nauczycielom możliwość rozwoju zawodowego.

 


Foto: www.facebook.com/marcin.jozefaciuk

 

Marcin Józefaciuk – Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła

 

 

Pszczelarstwo to nie jedyny rolniczy kierunek w placówce przy ul. Żubardzkiej. Młodzież uczy się już hodowli koni czy ogrodnictwa, a dyrektor Marcin Jożefaciuk zapewnia, że kierunek hodowca koni też na początku budził sceptycyzm. – A nie dość, że cieszy się uznaniem uczniów to jeszcze absolwenci nie muszą szukać pracy, bo to praca szuka moich uczniów – podkreślił dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła. […]

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 Zostaw odpowiedź