Polska Agencja Prasowa podała informację, którą podchwycił portal Onet, Ośrodek Łódzki TVP3, a także „Gazeta Wyborcza”,  że w  Łodzi powstanie szkoła zawodowa dla „trudnej” młodzieży. Oto fragment z tego ostatniego źródła:

 

Młodzież zagrożona niedostosowaniem społecznym we wrześniu rozpocznie naukę w pierwszej w Łodzi szkole zawodowej przeznaczonej dla tego typu uczniów – poinformowały władze miasta. Nowa placówka będzie kształciła w zawodach fryzjera, kucharza i mechanika samochodowego.

 

Dalej, powołując się na PAP, gazeta cytuje wypowiedź Jolanty  Baranowskiej z Biura Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Łodzi (jeszcze do niedawna dziennikarki „Dziennika Łódzkiego”), że „Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna nr 25 rozpocznie funkcjonowanie od nowego roku szkolnego przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 4 przy ul. Łucji na mocy przyjętej pod koniec marca uchwały Rady Miejskiej w Łodzi. Obecnie w ośrodku działa szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

 

 

Cały artykuł „Łódź. Powstanie szkoła zawodowa dla „trudnej” młodzieży”  –  TUTAJ*

 

Źródło: www.wyborcza.pl

 

 

*Kto nie ma dostępu w „Gazecie Wyborczej” może przeczytać na stronie Onet.wiadomości:  –  TUTAJ

 

 

 

Więcej o tej inicjatywie można dowiedzieć się ze strony TVP3 Łódź. Oto fragment tej informacji:

 

 

Na potrzeby nowej specjalnej zasadniczej szkoły zawodowej, za kwotę 1,5 mln zł przeprowadzona zostanie modernizacja budynku warsztatów na terenie MOS nr 4 w Łodzi. Do lipca mają powstać m.in. trzy pracownie zawodowe z zapleczami, pięć klasopracowni, biblioteka, pracownia komputerowa, pomieszczenia sanitarne, szatnia, pokój nauczycielski i pomieszczenia socjalne.

 

Więcej – w tym fragment filmu – TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.tvp.pl

 

 

P.s.

Osoby, które nie od dzisiaj zajmują się pracą z młodzieżą niedostosowana społecznie wiedzą, że szkoły zawodowe istniały od zawsze w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Także w MOW przy ul. Łucji, gdzie uczono przebywających tam chłopców zawodów ślusarz i stolarz, a dziewczęta w MOW przy ul. Drewnowskiej – zawodów  krawiec i kucharz. Dziwi więc ta fraza w artykule „Gazety Wyborczej”: „Młodzież zagrożona niedostosowaniem społecznym we wrześniu rozpocznie naukę w pierwszej w Łodzi szkole zawodowej przeznaczonej dla tego typu uczniów – poinformowały władze miasta.” [WK]

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź