Wczoraj na stronie blogów „Budzącej się Szkoły” Zofia Wrześniewska – nowa dyrektorka łódzkiego „Gastronomika”, zamieściła krótki post, ale sygnalizujący, że w tej szkole „idzie nowe”. Oto on, zatytułowany „Na koniec wakacji… Naprzeciw oczekiwaniom” – wraz z dwiema ilustracjami:

 


Foto: www.budzacasieszkola.pl/zofia_wrzesniewska

 

Zgodnie z sugestiami moich uczniów, o których pisałam poprzednio, okres wakacji wykorzystałam na częściowe chociaż zaaranżowanie szkolnej przestrzeni. Udało mi się stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym uczniowie na wygodnych kanapach będą mogli odpocząć w czasie przerw lub zaczekać na rozpoczęcie zajęć. Wielu spośród moich uczniów dojeżdża z innych miejscowości, są uzależnieni od rozkładu jazdy pociągów/ autobusów, stąd często są w szkole o wiele dłużej niż tylko w czasie lekcji. Ważne, by mieli miejsce, gdzie mogą zaczekać w komfortowych warunkach. Na ich prośbę udało się również zorganizować kącik śniadaniowy, gdzie przy okrągłych stolikach (i mam nadzieję, miłej rozmowie) będą mogli zjeść drugie śniadanie.

 

Foto: www.budzacasieszkola.pl/zofia_wrzesniewska

 

 

W szkole pojawiły się też napisy motywujące, pozytywnie nastawiające do świata – liczę, że taka atmosfera, zachęcająca do budowanie pozytywnych relacji i zachęcająca do działania, przełoży się na chęć do uczenia się a szkoła stanie się miejscem przyjaznym a nie tylko miejscem odbywania się zajęć dydaktycznych.

 

Jestem ciekawa, jak, na te zmiany, zareaguje szkolna społeczność – okaże się to po 1 września. Uczniowie, którzy teraz pojedynczo, przychodzą do szkoły, są zaskoczeni, ale podoba się im nowa przestrzeń, a o to przecież chodzi – szkoła jest dla uczniów!!!

 

Źródło: www.budzacasieszkola.plZostaw odpowiedź