Wczoraj w Hali Parkowa w Łodzi odbyła się ogólnopolska inauguracja programu „Mały Mistrz”. Program ten, to kolejna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, której celem jest zachęcenie uczniów klas I-III szkoły podstawowej do podejmowania zróżnicowanych form aktywności ruchowej. Uczestnicy programu będą brali udział w zajęciach w sześciu bloków sportowych. Celem zajęć będzie wyćwiczenie umiejętności pozwalających na zdobycie kolejnych sprawności sportowych. Ci, którzy skompletują wszystkie 6 sprawności otrzymają tytuł Małego Mistrza. Twórcy projektu oczekują, że w dłuższej perspektywie czasu program pozytywnie wpłynie na poziom sprawności fizycznej i ogólny stan zdrowia dzieci i młodzieży. Oto obszerny fragment informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie łódzkiego kuratorium:

 

Wierzę, że Mały Mistrz to program, dzięki któremu zmienimy rzeczywistość – powiedział podczas otwarcia Dariusz Buza, dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki. – Damy nauczycielom do ręki system, dzięki któremu łatwiej wychowamy wielkich mistrzów, następców Majki czy Kwiatkowskiego – dodał.

 

Mały mistrz 3

       Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Podczas poniedziałkowej ogólnopolskiej inauguracji na trybunach łódzkiej Hali Parkowej zasiedli m. in. posłowie ziemi łódzkiej Małgorzata Niemczyk i Jan Tomaszewski, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Łódzki Wicekurator Oświaty Konrad Czyżyński, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski oraz Wicepre- zydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

 

Mały mistrz 1

      Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Na boisku swoją sprawnością fizyczną popisywali się uczniowie wybranych uczestniczących w programie szkół: SP nr 34 i SP nr 41 oraz Pałacu Młodzieży w Łodzi. Dzieci otrzymały od gości legitymacje świadczące o przystąpieniu do programu Mały Mistrz.

 

 Mały mistrz 2

        Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

W województwie łódzkim do programu zgłosiło się w sumie 67 gmin, z których zostały wytypowane 240 szkoły podstawowe. Z zajęć w ramach programu skorzysta 9,5 tysiąca dzieci z klas pierwszych. 460 nauczycieli zostanie objętych specjalnymi szkoleniami, a do szkół trafi 260 kompletów sprzętu sportowego jako pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

Więcej o programie „Mały Mistrz” TUTAJZostaw odpowiedź