Foto:Jan Bohdanowicz [www.uml.lodz.pl]

 

Małgorzata Moskwa-Wodnicka podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Urzędem Miasta

 

 

Władze Łodzi zapowiadały wcześniej, że uruchomią miejskie żłobki i przedszkola 11 maja. Jednak dziś, podczas konferencji prasowej, Małgorzata Moskwa-Wodnicka – wiceprezydent Łodzi poinformowała, że z wielu przyczyn termin ponownego otwarcia będzie opóźniony. Oto fragmenty informacji, jaką o tym wystąpieniu zamieszczono na stronie Radia Łódź:

 

[…] Według łódzkich władz fala zakażeń koronawirusem jeszcze nie opada, dlatego otwieranie przedszkoli i żłobków jest ryzykowne z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci, rodziców i pracowników. W tej sprawie potrzebna jest decyzja służb sanitarnych. –Nie otwieramy przedszkoli 11 maja. Decyzja jest spowodowany tym, że w dalszym ciągu nie mamy pewności, jaki jest stan zagrożenia epidemicznego. Skierowaliśmy pismo do wojewody o ocenę tego stanu i czekamy na odpowiedź mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl/aktualnosci/

 

 

Magistrat szacuje, że koszt uruchomienia placówek to 730 tysięcy zł., ponieważ trzeba wyposażyć je w maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne, rękawiczki, termometry i płyny do dezynfekcji. Problemem jest także wymóg tworzenia, co najwyżej 12-osobowych grup przedszkolnych, a także to, że cześć pracowników przedszkoli ukończyło 60.rok życia i ze względu na przepisy epidemiczne nie będą mogli pracować  w placówkach.

 

Trwają przygotowania, dezynfekcje oraz zakup środków ochronnych. Skierowaliśmy również prośbę do Sanepidu o to, żeby to służby sanitarne odebrały przedszkola zgodnie z zasadami, ponieważ posiadają wiedzę, jak powinny być przygotowane tego typu placówki – mówi wiceprezydent Łodzi. […]

 

 

Źródlo: www.radiolodz.pl

 

 

Plik z nagraniem audio (5’22”) wystąpienia Małgorzaty Moskwa-Wodnickiej TUTAJ

 Zostaw odpowiedź