Dzień zaczynamy od przekazania dobrej informacji z wczorajszej, wieczornej konferencji prasowej wiceprezydenta Tomasza Treli:

 

Foto: www. uml.lodz.pl

 

 

To już pewne: we wszystkich 41 łódzkich gimnazjach są zapewnione pełne składy komisji egzaminacyjnych, a więc w środę w każdej szkole egzamin się odbędzie. Pełne składy egzaminatorów są także na czwartek, trwa kompletowanie komisji na ostatni dzień sprawdzianów zaplanowanych na piątek.

 

Ogromnym wysiłkiem i determinacją dyrektorów gimnazjów oraz pracowników wydziału edukacji udało się zapewnić obsadę wszystkich komisji egzaminacyjnych. Samorząd wyręczył rząd, zapanował nad chaosem, ale dobro uczniów było i jest dla nas priorytetem poinformował Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Nie było to łatwe, ale wspólnym wysiłkiem się udało, chcę podziękować wszystkim za ten ogromny wysiłek. Jutro o godzinie 9 zaczynamy egzaminacyjny maraton.

 

O godzinie 11 we wtorek pełne składy komisji były w 15 gimnazjach, ale do wieczora udało się znaleźć 140 nauczycieli, którzy przeprowadzą sprawdziany we wszystkich 41 gimnazjach prowadzonych przez miasto. To nauczyciele ze szkół wszystkich szczebli, którzy do strajku nie przystąpili, ale także wicedyrektorzy przedszkoli, katecheci, emeryci oraz osoby mające uprawnienia a nie pracujące w szkołach. Pełna obsada jest także na czwartek kiedy uczniowie będą pisać część matematyczno-przyrodniczą, a jutro będą kompletowane komisje na sprawdziany z języka obcego. […]

 

 

Cały komunikat „Gimnazjaliści napiszą egzamin!”     –      TUTAJ

 

 

Źródło: www. uml.lodz.plZostaw odpowiedź