Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Tryb. już po raz trzeci zorganizował w minioną środę 23 maja Piknik Nauki i Techniki „Explorer”. W imprezie uczestniczyło blisko 60 wystawców, którzy przygotowali swoje stoiska. Były to m.in. stanowiska: Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Częstochowskiej, CKP w Piotrkowie, Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie, muzeum w Piotrkowie, ale także Policji, WORD, Nadleśnictwa Piotrków, Żandarmerii Wojskowej, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a także wielu firm m.in. grupy Famur, Haeringa oraz stowarzyszeń pasjonatów –  np. Klubu Motocyklowego Quo Vadis. Oczywiście najwięcej do pokazania mieli organizatorzy ZSP nr 2 w Piotrkowie..

 

Ofertę programowa pikniku przygotowano nie tylko w budynku szkoły, ale przede wszystkim na zewnątrz, gdzie można było np. podziwiać ciągniki siodłowe, motocykle czy samochody osobowe i terenowe –  m.in. słynną polską „Warszawę”.

 

 

 

 

 

 

Były także stoiska, które promowały informatykę, teleinformatykę, robotykę, biotechnologię, geofizykę, jak też  takie dziedziny wiedzy takie jak: chemia, fizyka, matematyka, a także nauki polityczne, historię, archeologię oraz językoznawstwo.

 

 

 

 

 

 

 

Przybyli na piknik uczniowie  – głównie gimnazjaliści, ale też starszych klas szkół podstawowych  – mogli nie tylko wszystkiego dotknąć i spróbować, ale także obserwować doświadczenia naukowe, pokazy, uczestniczyć w zawodach sportowych, konkursach, rozwiązywać zagadki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po szkole i stanowiskach wystawców gości oprowadzali uczniowie ZSP nr 2 – tradycyjnie  znanej w Piotrkowie  pod nazwą „Pioma”. Aby lepiej dostosować ofertę – od rana do godz. 11-ej zaproszono uczniów gimnazjów, zaś  później – młodszych ze szkół podstawowych.

 

 

Najlepiej sformułował główną ideę tego przedsięwzięcia pan Dariusz Maliszewski – wicedyrektor ZSP nr 2:

 

Głównym celem naszego pikniku jest promowanie wśród dzieci i młodzieży z Piotrkowa i powiatu szeroko pojętej nauki i techniki. Chcemy też pokazać, że w Piotrkowie są firmy produkcyjne, które stoją na wysokim poziomie technologicznym oraz, że Piotrków ma duży potencjał intelektualny, którym są zainteresowane uczelnie wyższe.”

 

 

Krótką relację z pikniku przygotowała także TV Piotrków (do 3’12”)   –   TUTAJ

 

 

Na podstawie nadesłanych przez Organizatora materiałów źródłowych i zdjęć,

relację opracował Wodzisław Kuzitowicz



Zostaw odpowiedź