Dziś niezawodny redaktor Maciej Kalach zaprezentował na stronie”dziennika Łódzkiego” ilustrowaną informację z konferencji prasowej Tomasza Treli, poświęconej wynikom pierwszego (elektronicznego) etapu rekrutacji do łódzkich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych. Oto jej fragmenty:

 

Foto: Maciej Kałach [www.dzienniklodzki.pl]

 

Wyniki głównego etapu rekrutacji przedstawił we wtorek (16 lipca) Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny w mieście za edukację.

 

 

Wyniki rekrutacji w Łodzi

Foto: Maciej Kałach [www.dzienniklodzki.pl]

 

Foto: Maciej Kałach [www.dzienniklodzki.pl]

 

 

Jak przebiegał nabór?

 

[…] Przed rozpoczęciem naboru władze miasta szacowały, że liczba kandydatów do szkół stolicy regionu nie przekroczy zaplanowanej liczby miejsc – czyli około 12 tys. – nawet uwzględniając chętnych z mniejszych miejscowości regionu.

 

Łódzkie szkoły stały się pierwszym wyborem dla 10515 kandydatów z pierwszej preferencji. Co to oznacza? Każdy z nich wskazywał LO, technikum lub branżówkę, w którym chciałby po wakacjach uczyć się najbardziej oraz dowolną liczbę szkół rezerwowych – z dalszych preferencji. Jeśli kandydatowi nie wystarczyło punktów rekrutacyjnych na jego pierwszy wybór, spadał do niższej ze swoich preferencji. 460 nastolatków zaznaczyło wyłącznie zbyt mocne dla nich LO, technika lub szkoły zawodowe.

 

Wśród absolwentów gimnazjów 4896 nastolatków znalazło się na listach zakwalifikowanych jednej ze szkół, którą wskazali. 253 [5,2%] „wypadło” – póki co – poza system naboru.

 

Analogiczne liczby dla kandydatów po podstawówkach to: 5159 zakwalifikowanych, 207 [4,01% – na razie – bez przydziału.

 

 

Cały artykuł „Podwójny rocznik w Łodzi. 460 kandydatów niezakwalifikowanych do żadnej szkoły. Wyniki rekrutacji do LO, techników i branżówek”   –   TUTAJ

 

 

 

Źródło: www. dzienniklodzki.plZostaw odpowiedź