Od naszego zaprzyjaźnionego ZSP nr 2 z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymaliśmy wiadomość, że  stronie ePiotrków.pl zamieszczono informację „Grant dla piotrkowskiej szkoły”. Oto jej pierwszy akapit:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie otrzymał grant w wysokości 1000 złotych na realizację projektu „Różni równi”. Organizatorzy konkursu „Projekt z klasą”, w którym uczestniczyła piotrkowska placówka, podsumowali VIII edycję. Uczniowie popularnej „Piomy” realizację projektu rozpoczęli w październiku a zakończą we wrześniu. W I etapie uczniowie przygotowali spot przedstawiający najistotniejsze założenia i cele, jakie przyświecać będą realizacji projektu.” […]

 

Cały artykuł    –    TUTAJ

 

Jak to często się zdarza – informacje prasowe zamieszczane w „niefachowych mediach” są powierzchowne i operują niepoprawną terminologią.. W tym przypadku musimy doprecyzować kilka takich właśnie „uogólnień”.

 

Otóż w owym konkursie organizator, którym jest wydawnictwo „Nowa Era” nie nagradzał szkoły a projekty. Tak więc poprawna informacja powinna zawierać informację, że Kapituła VIII edycji konkursu „Projekt z klasą” nagrodziła po 20 prac w dwu kategoriach: „Szkoły Podstawowe” i „Szkoły Ponadpodstawowe”. Wśród tych ostatnich nagrodzono projekt „Różni równi 100%”, który zgłosiła klasa I b (integracyjna) VI LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Historyczna nazwa „Pioma” powinna być używana w zasadzie do kontynuatora dawnej szkoły o tej nazwie, którym jest Technikum Budowy Maszyn, wchodzące także w skład tego zespołu.

 

Więcej  o wynikach VIII edycji konkursu „Projekt z klasą”   –    TUTAJ

 

 

A teraz garść informacji o projekcie „Różni równi 100%”

 

Opis projektu

Założeniem projektu jest poznanie i doświadczenie postrzegania świata przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Zrozumienie codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych pozwoli na większą otwartość na drugiego człowieka. Zdobyta wiedza i spojrzenia na rzeczywistość z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej z całą pewnością wpłynie na lepszą integrację, a być może również na wrażliwość i empatię młodych ludzi.

 

Uczestnikami projektu będą uczniowie pierwszej klasy integracyjnej VI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.[…]

 

Więcej o projekcie  –  TUTAJ

 

Regulamin konkursu „Projekt z klasą” – VIII edycja   –  TUTAJ

 

Źródło:  www.projektzklasa.plZostaw odpowiedź