Dzisiaj na „Portalu Samorządowym” zamieszczono artykuł zatytułowany „Są wyniki poselskich kontroli w kuratoriach ws. zajęć pozalekcyjnych”. Oto jego fragmenty:

 

 

Dotąd kontrole posłów Koalicji Obywatelskiej w kuratoriach oświaty wykazały 31 skarg złożonych przez rodziców ws. zajęć pozalekcyjnych – powiedziała w czwartek (10 lutego) posłanka KO Barbara Nowacka. Mówiła, że nie można mówić o setkach skarg, na które wskazuje minister edukacji. […]

 

Dodała, że zostały jeszcze dwa województwa do sprawdzenia: pomorskie i warmińsko-mazurskie. „Ale nie ma możliwości, żebyśmy dobili do magicznej liczby 400” – mówiła posłanka. Dodała, że podczas kontroli sprawdzane są skargi od 2016 roku do końca 2021 roku.

 

Dodała, że zostały jeszcze dwa województwa do sprawdzenia: pomorskie i warmińsko-mazurskie. „Ale nie ma możliwości, żebyśmy dobili do magicznej liczby 400” – mówiła.

 

Podsumowując kontrole w podlaskim kuratorium oświaty, powiedziała, że „w ciągu tych sześciu lat z ponad 600 placówek, które nadzoruje kuratorium, nie było ani jednej takiej skargi”. Dodała, że równolegle do kontroli w województwie podlaskim, odbyły się kontrole poselskie w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.[…]

 

Posłowie KO zaapelowali też do prezydenta Andrzeja Dudy o weto przyjętej przez Sejm w środę noweli ustawy o Prawie oświatowym. Nowacka mówiła, że będzie też apelowała do prezydenta o wysłuchanie młodzieży, rodziców, organizacji pozarządowych i samorządów w tej sprawie.

 

 

 

Cały tekst „Są wyniki poselskich kontroli w kuratoriach ws. zajęć pozalekcyjnych”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 Zostaw odpowiedź