W minioną sobotę i niedzielę  (5 i 6 marca 2022r.) w Hotelu Nadmorskim Gdyni oraz w wersji online odbyła się konferencja „Akcja-Relacja, czyli wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży”. Jako że nie wszyscy mogli w którejkolwiek jej formule uczestniczyć (była odpłatna)  postanowiliśmy chociaż o niej poinformować.

 

 

https://www.facebook.com/studiopsychologiczneJW/

 

Konferencja zorganizowana została przez „Studio Psychologiczne Joanna Węglarz”, zaś personalnie jej inicjatorkami i głównymi organizatorkami były:

 

Joanna Węglarz – psycholog, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta EMDR, socjoterapeuta, ekspert w obszarze TUS, dyrektor NPDN Studio Psychologiczne. Od 17 lat pracuje z dziećmi, nie tylko z zaburzeniami rozwojowymi (w tym z autyzmem i zespołem Aspergera) lecz także z problemami emocjonalnymi. Szkoli nauczycieli i terapeutów Współautorka pomocy terapeutycznych w sklepie PomoceTUS.pl oraz trzech książek dotyczących Treningu Umiejętności Społecznych.

 

Dorota Bentkowska – sycholog, socjoterapeuta, trener TUS. Dyrektor i właściciel sieć gabinetów terapeutycznych Błękitna Chatka specjalizujących się w pracy metodą TUS. Współautorka pomocy terapeutycznych w sklepie PomoceTUS.pl oraz trzech książek dotyczących Treningu Umiejętności Społecznych.

 

Niestety nie ma możliwości zapoznania się z filmową relacją przebiegu tej konferencji. Pozostaje nam udostępnienie jej programu – TUTAJ

 

 

Foto: www.facebook.com/studiopsychologiczneJW/

 

Oto widok sali z „naocznymi” uczestniczkami i uczestnikami konferencji

 

 

Trochę „po znajomości” zamieszczamy zdjęcia dwu prelegentów tej konferencji:

 

 

Foto: www.facebook.com/studiopsychologiczneJW/  

 

Profesor Roman Leppert mówiący nt. „Od wychowania do… O możliwościach niedyrektywnej edukacji moralnej”.

 

 

Foto: www.facebook.com/studiopsychologiczneJW/

 

Tomasz Bilicki mówiący o treningu umiejętności społecznych dla nastolatków

 

 

Foto: www.facebook.com/roman.leppert/posts/5195790227136019

 

Zbiorowe (niepozowane) zdjęcie prelegentów i uczestników Konferencji Akcja – Relacja

 

 

x          x          x

 

 

Na koniec zacytujemy kilka opinii o jej przebiegu, zaczerpniętych z fejsbukowego profilu prof. Romana Lepperta, który był jednym z prelegentów tego wydarzenia:

 

 

Roman Leppert

 

[…] Wydarzenie było świetną okazją do posłuchania na żywo goszczących wcześniej w #akademickiezacisze Agnieszka Kuźba, Marta Młyńska. Było też okazją do usłyszenia niewidzianego dawno Tomasz Bilicki, do poznania i posłuchania Groszek Stanilewicz i kilku innych świetnych wystąpień. Było wreszcie okazją do spotkania na żywo znanych dotychczas z sieci Anna Blokus-Szkodzińska, Dorota Jankowiak-Dąbrowska, Emilia Wiśniewska Aleksandra Kurowska-Susdorf i innych osób (których wymienić w jednym poście nie sposób). Pani Joanna Węglarz i całemu teamowi należą się wyrazy szczególnego podziękowania za perfekcyjnie zorganizowaną konferencję.[…]

 

 

Aleksandra Kurowska-Susdorf

 

Wyjątkowe wydarzenie! Cieszę się ogromnie ze spotkania.

 

 

Anna Blokus-Szkodzińska

 

Było merytorycznie, ciepło, życzliwie i bardzo relacyjnie, trzeba to powtórzyć.

 

 

Emilia Wiśniewska

 

Panie profesorze, to było wyjątkowe, bardzo inspirujące wydarzenie, dziękuje za ogrom wiedzy, to była czysta przyjemność słuchać Pana wystąpienia na żywo nie ukrywam, że wyjątkowo czekałam na Pańską prelekcje i nie zawiodłam się, czuję nawet pewien niedosyt, tak ciekawie i merytorycznie Pan mówił, a temat nie był łatwy wiele przemyśleń pozostanie ze mną na bardzo długo. […]

 

 

 

 

 

Źródło: www.facebook.com/roman.leppert/posts/5195790227136019Zostaw odpowiedź