images

 

 

Kolejny program z cyklu „Czarno na Białym”, poświęcony  reformie edukacji. Tym razem ukazuje manipulacje władzy w sprawie podstaw programowych i tzw. „szkół branżowych”:

 

Razem z doświadczonymi w tej dziedzinie ekspertami bierzemy pod lupę nowe, gorące jeszcze, bo dopiero przed tygodniem napisane podstawy programowe dwóch ważnych przedmiotów – języka polskiego i historii. To, na co zwracają uwagę nasi rozmówcy, to nowość, czyli ideologiczny – jak oceniają – wstęp, w którym tłumaczy się, czemu służy nauczanie danego przedmiotu, a dalej bardzo szczegółowy opis tego, co ma być nauczane. Co to konkretnie oznacza dla nauczycieli i uczniów?

 

Grunt to podstawa  –  TUTAJ

 

 

 

Są szkoły, w których zmiany są bardzo oczekiwane. Mowa o szkołach zawodowych, które będą teraz branżowymi. W czasach, gdy brakuje rąk do pracy w konkretnych zawodach, takie szkoły zyskują na znaczeniu, o ile faktycznie będą odpowiadać na potrzeby rynku. A co do tego i same szkoły, i przedsiębiorcy liczący na wykwalifikowanych pracowników mają wiele wątpliwości.

 

Zmiana szyldu  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.tvn24.pl/Zostaw odpowiedź