W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się z laureatami Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych oraz uczestnikami międzynarodowych zawodów robotów RobotChallenge. Tam też rozmawiała z pracodawcami oraz dyrektorami szkół zawodowych. Temat? Współpraca pracodawców ze szkołami i organami prowadzącymi.

 

Często słyszymy o sytuacjach, w których szkoły oferują naukę w zawodach nie tych, których potrzebuje rynek pracy, ale tych których potrafią uczyć nauczyciele w tej szkole. Tak być nie powinno – mówiła szefowa MEN. – Trzeba wykorzystać wszystkie dostępne instrumenty, by zbliżyć szkolnictwo do rynku pracy – dodała.

 

Minister edukacji przypomniała o pieniądzach, które w Nowej Perspektywie Finansowej UE przeznaczone są na szkolnictwo zawodowe (900 mln euro).

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

O spotkaniach minister edukacji narodowej na Podlasiu napisano także na portalu oswiata.abc.com w notatce, zatytułowanej „Kluzik-Rostkowska: 900 mln euro na szkoły zawodowe w regionach”.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że określenie kwoty, która będzie w dyspozycji samorządów wojewódzkich z przeznaczeniem na wsparcie szkolnictwa zawodowego zostało upublicznione już w lutym 2015 roku. Zobacz: „Fundusze unijne: ponad miliard euro na szkolnictwo zawodowe”.

 

 

Znaczy – przez te pół roku, które minęły od tamtej informacji, środki na szkolnictwo zawodowe stopniały?Zostaw odpowiedź