Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi odnieśli w ostatnim okresie znaczące sukcesy na polu edukacji zawodowej. Efekty pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zmierzone zostały w sposób obiektywny podczas udziału młodzieży w różnego rodzaju projektach edukacyjnych. Uczniowie tej szkoły zdobyli: I i III miejsce indywidualnie oraz I miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym InfoSukces, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Mechatronicznej, II miejsce w Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka, I miejsce w Szkolnej Lidze Elektryki i III miejsce w Szkolnej Lidze Mechatroniki oraz II miejsce w konkursie „Najlepsza Praca Modelowo-Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych. Oto szczegółowa informacja o sukcesach uczniów ZSP Nr 9 w Łodzi:

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej „InfoSukces” (11.04.2014)

 

W konkursie tym  Adam Sabela (kl. IV TE) zajął I miejsce, zaś jego młodszy kolega, Maciej Nabiałczyk (kl. II TD) – miejsce III. Drużynowo reprezentacja szkoły zajęła I miejsce, wyprzedzając Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego i  Zespół Szkół nr 2 z Pabianic.

 

1 Infosukces _1

 

Warto podkreślić, że w ścisłym finale, w gronie 20 najlepszych uczniów znaleźli się także Artur Gordon (kl. III TD),  Damian Smug i Mariusz Kościan (kl. IV TE).

 

2 infosukces_2

 

Jak donosili organizatorzy konkursu  – Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, działający we współpracy z firmą ERICPOL, a także z Łódzkim Oddziałem PTI oraz Łódzkim Oddziałem ACM –  poziom zaprezentowanych prac, jak i również poziom wiedzy uczestników, były wysokie. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów i ich opiekuna – nauczyciela Krzysztofa Muszyńskiego.

 

Konkurs prowadzony był w trzech etapach. Do pierwszego etapu młodzież miała przygotować projekt zatytułowany „Przedstaw swoją okolicę, region w postaci interaktywnej wycieczki lub gry”. Zadanie polegało na opracowaniu autorskiego projektu związanego z tematem zadania. Projekt mógł być wykonany dowolną techniką komputerową. W drugim etapie konkursu udział wzięło 40 uczniów. Organizatorzy sprawdzali na tym poziomie wiedzę informatyczną młodzieży. Trzeci etap – finałowy – rozegrany został w gronie najlepszych 20 uczniów. Na tym poziomie młodzież rywalizowała ze sobą na polu programowania.

 

Szkolna Liga Mechatroniki – IV Konkurs z Podstaw Mechatroniki – 10.04.2014

 

Adam Zapart i Kamil Dąbrowski (kl. III TC) zajęli III miejsce w IV Konkursie z Podstaw Mechatroniki. W konkursie brało udział trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły. Konkurs miał charakter dwuetapowy.

 

 

2a Szkolna Liga MechatronikiJPG

 

Po pierwszym –  pisemnym etapie – cztery  najlepsze szkoły przeszły do etapu praktycznego. Natomiast z każdej z  czterech najlepszych szkół do finału kwalifikowało się dwóch  najlepszych uczniów. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy III TC (technik mechatronik) Adam Zapart, Kamil Dąbrowski. W skład reprezentacji wchodził także Patryk Kostrzewski. Opiekunem młodzieży był nauczyciel Grzegorz Łakomski.

 

V Konkurs Szkolna Liga Elektryki – 8.04.2014

 

W V Szkolnej Lidze Elektryki w klasyfikacji łącznej  uczniowie ZSP nr 9 w Łodzi zajęli I miejsce.  W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się również nasz uczeń Michał Janos (kl. III TB). Opiekunem merytorycznym młodzieży był nauczyciel Witold Jaroszewski. Konkurs zorganizowany został przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego we współpracy ze szkołami zawodowymi.

 

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej – 4.04.2014

 

Nasi uczniowie zostali finalistami III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Mechatronicznej, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu.

 

3 III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej_1JPG

 

4 III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej_2JPG

 

W starciu z przedstawicielami różnych szkół technicznych z całej Polski uczniowie: Mateusz Lechański,  Marcin Szablewski i Adam Zapart zajęli IV miejsce. Opiekunem młodzieży był nauczyciel Grzegorz Łakomski.

 

XI Wojewódzkie Dni Młodego Elektryka – 1.04.2014

 

Podczas XI edycji Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie: Jarosław Gazda  (kl. IV TA), Karol Gąsiorek (kl. IV TB) i Mateusz Kociołek (kl. IV TC). Opiekunem młodzieży był nauczyciel Witold Jaroszewski. Projekt ten odbywa się cyklicznie od 2003 roku. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimanazjalnych o profilu elektrycznym z regionu łódzkiego. Wojewódzkie Dni Młodego Elektryka organizowane są przez  Studenckie Koło SEP im. prof. Michała Jabłońskiego przy Politechnice Łódzkiej oraz Student Branch IEEE at Lodz University of Technology.

 

Najlepsza Praca Modelowo-Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych 27.03.2014

 

Uczniowie z klasy I TC (technik mechatronik) zajęli drugie miejsce w konkursie „Najlepsza Praca Modelowo-Konstrukcyjna w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych”. Krzesimir Lewiński i Maciej Białecki przygotowali na konkurs projekt „Wicherek 15”.  Praca została wykonana pod kierunkiem nauczyciela Grzegorza Łakomskiego.

 

5 Praca Modelowo-konstrukcyjna_2

 

6 Praca modelowo-konstrukcyjna

 

Organizatorem  konkursu jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (branże: elektryczna, elektroniczna, telekomunikacyjna i mechatroniczna).

 

 

Sukcesy naszych uczniów cieszą. Jesteśmy z nich dumni. Warto jednak podkreślić, iż są one  pochodną zaangażowania w pracę  kadry nauczycielskiej i warunków,  jakie stwarza szkoła młodzieży w całym procesie edukacyjnym.

 

 

Materiały nadesłane przez Jadwigę Jezierną,

redaktora zakładki „Wydarzenia” na www.zsp9.pl

opracował Włodzisław KuzitowiczKomentarze niedostępne