Foto: www.uml.lodz.pl

 

Uroczystość odbyła się w auli III Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki

 

Nagrody finansowe, listy gratulacyjne, kwiaty i życzenia – tak łódzcy nauczyciele świętowali tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. Miejska uroczystość z tej okazji odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. W jej trakcie 121 nauczycieli, pedagogów, wychowawców i dyrektorów szkół, przedszkoli oraz placówek wychowawczych otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. To podziękowanie za nauczanie i wychowywanie młodych ludzi, za inspirowanie i przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadach oraz rozwijanie ich talentów sportowych i artystycznych.

 


Foto: www.uml.lodz.pl/

 

Najbardziej zasłużonym łódzkim pedagogom dyplomy uroczyście wręczyła prezydent Hanna Zdanowska, która powiedziała: – Dzisiaj są tu najlepsi z najlepszych. Ale przecież Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej i akademickiej. Święto wszystkich tych, którym na sercu leży dobro i kształcenie przyszłych pokoleń łodzian. Chylimy czoła przed Państwa ciężką pracą. To wy jesteście dla nas najważniejsi. Każdego dnia staramy się wspomagać łódzką edukację, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest to, jakie będą przyszłe pokolenia. Ale to Państwo stoicie na pierwszej linii frontu. Dlatego chcę Wam bardzo serdecznie podziękować… tak zwyczajnie i od serca… podziękować za codzienny trud i za codzienną pracę.

 

Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Wśród 121 tegorocznych nagrodzonych jest 61 dyrektorów i wicedyrektorów placówek edukacyjnych prowadzonych przez miasto. Wyróżnienia mają wymiar finansowy – każdy z uhonorowanych pracowników oświaty otrzymał 7 tys. zł. […]

 

Źródło: www.uml.lodz.plZostaw odpowiedź