Podczas uroczystości, zorganizowanej we wtorek (10 listopada) w Auli Wydziału Prawa i Administracji UŁ Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska i Łódzki Kurator Oświaty – dr Jan Kamiński wręczyli dyplomy tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów wyróżnionym uczniom województwa Łódzkiego. Oto jak poinformowano o tym wydarzeniu na stronie kuratorium oświaty:

 

1

 

To dla mnie zawsze olbrzymia przyjemność spotkać się z uczniami, którzy są tak zdolni, pracowici i lubią się uczyć – powiedział Jan Kamiński. – Jestem pewien, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście zaprocentują i przyniosą wam kolejne sukcesy, w dalszej nauce, a później w pracy zawodowej – dodał. Kurator podziękował nauczycielom, którzy wspierają młodzież, pomagają jej odkrywać i rozwijać talenty, a także dyrektorom szkół i samorządowcom.

 

 

2

 

Gratulacje i życzenia złożyła stypendystom również pani wojewoda. – To wy jesteście przyszłością tego kraju, naszą przyszłością – powiedziała Jolanta Chełmińska.

 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów są przyznawane od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkół maturalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub są najlepsi w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych uzyskują wyniki co najmniej dobre. Każda szkoła może wytypować tylko jednego kandydata.

 

Źródło(tekst i zdjęcia): www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź