Foto: www.zapytaj.onet.pl

 

Urząd Miasta Łodzi szuka instytucji, która przez kolejne trzy lata zajmie się profilaktyką ciąż wśród nastolatek oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Na każdy rok działania w szkołach miasto przeznaczy 100 tys. zł. Podmioty, które chcą zająć się realizacją programu, muszą przedstawić jego założenia. […]

 

Zajęcia każdego roku obejmą grupę do 800 uczniów w wieku od 13 do 15 lat w szkołach, które zdecydują się o wzięciu udziału w programie. Młodzież będzie w nich uczestniczyć za zgodą rodziców. W tym wieku młodzież jeszcze nie jest dojrzała ani biologicznie, ani społecznie, ani psychicznie. W tym momencie nastolatkowie eksperymentuje jeśli chodzi o związki, a także wyznaczają sobie granice jeśli chodzi o zachowania seksualne i swoje postawy w tej dziedzinie. Myślę, że watro wyposażyć młodzież w wiedzę dodała psycholog Katarzyna Wąsik.

 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu, a pierwsze zajęcia w szkołach odbędą się jeszcze przed wakacjami. […]

 

Przez trzy ostatnie lata do łódzkiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej szkoły z Łodzi zgłosiły 17 przypadków potrzeby indywidualnego toku nauczania dla uczennic z gimnazjów – właśnie ze względu na ciążę.

 

 

Źródło: www.radiolodz.plZostaw odpowiedź