Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 71 im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi już po raz czwarty uczestniczyli w nietypowej formie popularyzacji myślenia logicznego, jakim jest konkurs „3xHAPPY”, organizowany przez firmę Matejuk Książki i Pomoce Dydaktyczne. Turniej odbywał się na sześciu poziomach trudności. Każdy uczestnik mógł brać w nim udział w na wybranym jednym, kilku, lub wszystkich sześciu poziomach trudności.

 

  A

 

Zadaniem uczestników było trzykrotne ułożenie kostki sześciennej  i trzykrotne ułożenie łamigłówki w ramce (sytuacja początkowa to łamigłówka w ramce), czyli: kostka – „płasko” – kostka – „płasko” – kostka – „płasko”. O zwycięstwie decydował  łączny czas wykonania zadania.

 

Już we wrześniu rozpropagowano konkurs na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń. Informowano tam chętnych o terminach kolejnych edycji turnieju (musiały być dopasowane do dwuzmianowości pracy szkoły). Wszystkie edycje odbyły się w okresie listopad – marzec. Ogólnie we wszystkich edycjach konkursu w bieżącym roku szkolnym startowało 158 uczniów klas II – VI –  większość z nich w pojedynczych edycjach.

 

Obserwacje zachowań uczestników podczas zawodów układania „Radosnych Sześcianów” oraz informacje od rodziców, postrzegających tę formę zabawy jako alternatywę dla  komputera, a jednocześnie jako naukę rozwijającą wyobraźnię przestrzenną, koordynację motoryczną i refleks, potwierdzają powszechną opinię, że kostki Happy łączą formę rywalizacji sportowej z treningiem intelektu i psychiki uczestników. Udowodniono, że układanie radosnych sześcianów wpływa pozytywnie na wyniki w nauce.

 

Nagrody, ufundowane przez Firmę Matejuk, zostaną wręczone laureatom (I i II miejsce w każdej kategorii) podczas Finału Projektu Ogólnoszkolnego.

 

Organizatorzy:

Aleksandra Roman i Izabella Żółtaczek – nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 71 w Łodzi.

 

Fotoreportaż z przebiegu konkursu „3xHAPPY” w SP Nr 71 w Łodzi

 

B

 

C

 

D

 

E

 

F

 

G

 

 

Sprawozdanie z realizacji zadań konkursu” 3xHAPPY” 

 

Na podstawie materiałów nadesłanych przez organizatorów

opracował Włodzisław KuzitowiczKomentarze niedostępne