Foto:www.facebook.com/AnnaZalewskaPiS/

 

Anna Zalewska udziela wywiadu przedstawicielom mediów podczas jej przedwyborczej wizyty w Zgorzelcu – 24 maja 2019 r.

 

 

Już wszystko wiadomo. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła dziś komunikat o ostatecznych wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r. Z zamieszczonego na oficjalnej stronie PKW obwieszczenia można dowiedzieć się nie tylko który komitet ilu i jakich wprowadził swych kandydatów do Parlamentu Europejskiego, ale także ile każdy z nich zdobył głosów wyborców. Nas – oczywiście – interesuje wynik dotychczasowej minister edukacji Anny Zalewskiej. .

 

To, że otrzymała ona z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Okręgu Wyborczym nr12 mandat do Parlamentu Europejskiego nie ulega już wątpliwości. Nas zainteresowało dotarcie do bardziej szczegółowych informacji: ile głosów otrzymała i jak ta liczba ma się do głosów, które oddano na innych kandydatów – aktualnych ministrów rządu, którzy także wywalczyli mandat do Brukseli i Strasburga.

 

 

Oto wyniki:

 

Beata Szydło – 525 811

Beata Kempa – 209 305

Joachim Brudziński – 185 168

Anna Zalewska – 168 337

 

I tylko minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska otrzymała mniej – 70 916 głosów.

 

Nawet wiceminister w resorcie sprawiedliwości Patryk Jaki był lepszy – zagłosowało na niego 258 366 wyborców!

 

 

W uzupełnieniu tych informacji dodamy jeszcze, że wicemarszałkini Sejmu i rzeczniczka PiS, która tak bardzo nie lubi blondynek – Beata Mazurek – otrzymała 204 693 głosy.

 

 

Niech podsumowaniem tego materiału będzie prezentacja czołówki rankingu wybranych do Parlamentu UE kandydatów – niezależnie od tego, jaki komitet wyborczy ich zgłosił:

 

 

Beata Szydło (PiS) z ponad 525 tys. głosów poparcia, Jerzy Buzek (KE) z poparciem 422 tys. wyborców, Jadwiga Wiśniewska (PiS) z 409 tys. głosów, Janina Ochojska (KE), wybrana w tym samym okręgu z którego kandydowała Zalewska – 307 tys. osób i Tomasz Poręba (PiS) z 276 tys. głosami.

 

 

Źródło: www.pkw.gov.pl

 

 

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 27 maja 2019 r. o wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r.     –     TUTAJZostaw odpowiedź