Finał pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologiczno-edukacyjnrgo „Upcyclingowy Zawrót Głowy” odbył się w środę 3 czerwca w Centrum Promocji Mody przy łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Informację o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Oto jej obszerny fragment i zaczerpnięte z tego źródła zdjęcia:

 

 

Z G 1

 

W Centrum Promocji Mody uczniowie pochwalili się przedmiotami i strojami, które zrobili z gazet, nakrętek, firanek, starych cerat, parasoli czy plastikowych kubków po jogurtach. Prace ocenili nauczyciele i artyści. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, a wszyscy uczestnicy konkursu – brawa od rodziców, koleżanek i kolegów oraz kuratora łódzkiej oświaty Jana Kamińskiego, który uczestniczył w uroczystości.

 

 

ZG  0

 

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła SP im. Tadeusza Kościuszki w Skrzynnie za pracę „Wieszak ucznia“. Wśród gimnazjów największą kreatywnością popisali się uczniowie z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie (zrobili szafkę z materiałów ekologicznych), a wśród szkół ponadgimnazjalnych – reprezentanci Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu („Papierowa moda“).

 

 

ZG 3

 

 

ZG 5

 

Organizatorami Upcyclingowego Zawrotu Głowy są Fundacja Dar Edukacji oraz Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka w Łodzi. Konkursowi patronują m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, wojewoda Jolanta Chełmińska oraz kurator.

 
Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

Zobacz także relację na portalu naszemiasto ŁódźZostaw odpowiedź