13 maja 2015r. uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa, pod kierunkiem opiekunek mgr Marty Pałuszyńskiej i mgr Anety Piontek, wzięli udział w XV Turnieju Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w SOSzW w Łasku. W Turnieju startowało 8 drużyn reprezentujących gimnazja z powiatów całego regionu: z Kutna, ze Stemplewa, z Łasku, z Sieradza, z Warty, z Działoszyna, ze Zduńskiej Woli.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zespół Szkół im. M. Grzegorzewskiej ze Zduńskiej Woli reprezentowali uczniowie: Sandra Kuś i Katarzyna Stefaniak z klasy III Gimnazjum oraz Dawid Małecki z klasy II Gimnazjum.

 


Zadaniem konkursowym do przygotowania dla drużyn było „Drugie życie odpadów. Wykonanie przedmiotu użytkowego z odpadów wraz z instrukcją jego wykonania i użytkowania”. Praca zespołu z ZS M. Grzegorzewskiej nosiła tytuł: „Globus – lądy, morza i oceany świata”. Podczas Turnieju, przez około 2,5 godziny, drużyny rozwiązywały 18 różnorodnych zadań dotyczących wiedzy z szeroko pojętego zakresu ekologii i ochrony środowiska.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Następnie uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach indywidualnych – odpowiadali na 13 różnorodnych pytań komisji z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Pracę uczniów sprawdzała i oceniała specjalnie powołana komisja nauczycieli biologii z różnych szkół, której przewodniczył Pan Dyrektor Szkoły w Łasku.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Uczniowie ze Zduńskiej Woli w rozgrywkach drużynowych zajęli II miejsce, zdobywając dla swej Szkoły dyplom oraz nagrodę rzeczową.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W konkursie indywidualnym zaś uczniowie  z Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej  okazali się najlepsi – Dawid Małecki (drugi z lewej) zajął I miejsce, a Sandra Kuś (trzecia z prawej) II miejsce, zdobywając dyplomy indywidualne i nagrody rzeczowe.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

„Rodzinne” zdjęcie uczestników Turnieju

 

 

 

Tekst i zdjęcia, nadesłane przez Martę Pałuszyńską,
nauczycielkę Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź