Foto: www.poznan.naszemiasto.pl

 

 

Nieczęsto zdarza się na tej stronie taki news, informujący o takich działaniach uczniów liceum: „Licealiści z Poznania zrobili remake kultowej sceny z „La La Land. Oto fragmenty informacji ze strony DEON.PL:

 

Uczniowie z poznańskiego III LO bardzo profesjonalnie podeszli do pomysłu odtworzenia kultowej już sceny z „La La Land”. Dziesiątki uczniów poświęcało swój czas wolny po lekcjach, by szkolić taniec i choreografię. Efekt jest oszałamiający. Film szturmem zdobywa czołówki list przebojów polskiej sieci. […]

 

W trakcie pracy nad filmem, uczniowie postanowili, że będzie to najlepsza reklama ich szkoły oraz podziękowanie za lata nauki spędzone w poznańskim III LO. Rodzice i nauczyciele zdecydowanie mogą być dumni ze swoich wychowanków.

 

Cały materiał „Licealiści z Poznania zrobili remake kultowej sceny z „La La Land”TUTAJ

 

Źródło: www.deon.pl

 

 

O uczniowskiej inicjatywie można też przeczytać na stronie TVN24 w materiale, zatytułowanym „80 uczniów, trzy miesiące prób, tysiące uśmiechów. „La La Land” po poznańsku”. Oto fragment:

 

Pomysł na zrobienie klipu zakiełkował, kiedy grupka uczniów III liceum wybrała się wspólnie do kina na film Damiena Chazelle’a właśnie. Po seansie ktoś rzucił „dlaczego by nie zrobić czegoś takiego u nas w szkole?”. No i poszło.

 

Krzysiek Przybylski (tegoroczny absolwent), czyli montażysta i operator zaproponował mi zajęcie się tym. Zgodziłam się. Na pierwsze spotkanie organizacyjne przyszły tłumy. Próby odbywały się prawie codziennie, przez ponad 3 miesiące. Nikt nikogo nie zmuszał, to byli sami ochotnicy – wspomina Zofia Ćwiek, reżyserka klipu pt. „It’s Another Day Of School”.

 

Cały tekst „80 uczniów, trzy miesiące prób, tysiące uśmiechów…” – TUTAJ

 

Oto link do tego klipu   –   TUTAJZostaw odpowiedź