Dziś, w siedzibie Publicznego Gimnazjum nr 10 przy ul. Harcerskiej w Łodzi, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Moja szkoła moją małą ojczyzną”. Wzięli w nim udział uczniowie z tego łódzkiego gimnazjum i uczniowie z Kostiuchnówki na Ukrainie.

 

Konkurs 1

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

W ramach konkursu jego uczestnicy malowali, rysowali, fotografowali swoje szkoły. Pokazali w ten sposób, jak widzą miejsce, w którym zdobywają wiedzę, nawiązują przyjaźnie, rozwijają pasje i zainteresowania. Konkurs wymyślił Dariusz Banachowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

 

 

Konkurs 2

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Konkurs 3

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

Jurorzy – przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, wojewódzkiej i miejskiej komend policji, obu szkół i Kuratorium Oświaty – wybrali najlepsze prace.

 

 

Konkurs 4

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Zwycięzcy dostali nagrody, m.in. sprzęt multimedialny i albumy geograficzne ufundowane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego, który konkurs „Moja szkoła moją małą ojczyzną” objął patronatem. – Na waszych pracach są uśmiechnięci uczniowie, nauczyciele, panie woźne. Widać, że szkoła to przede wszystkim ludzie i dobra, życzliwa atmosfera – kurator gratulował uczestnikom talentu plastycznego.

 

Dariusz Banachowicz zauważył, że młodzi ludzie, niezależnie od miejsc, w których dorastają, mają podobną wrażliwość i podobne marzenia. – Szkoły kształtują charaktery. Na rysunkach widać, że je kochacie, a to oznacza, że będziecie też kochać swoje miasta i kraje – dodał komendant policji.

 

Do gratulacji dla uczniów przyłączyła się wojewoda Jolanta Chełmińska. – Konkurs wydobył to, co w was drzemie, czyli szacunek dla nauczycieli i szkoły. A przy okazji zintegrował młodych łodzian z uczniami z Kostiuchnówki, pokazując, jak wiele nas łączy – powiedziała Jolanta Chełmińska.

 

Z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronie www.kuratorium.lodz.pl
opracował Włodzisław Kuzitowicz

 

Zobacz także:

Informację na internetowej stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Dzieci z Kostiuchnówki goszczą w Łodzi

Relację w „Wydarzeniach” TV TOYA Moja szkoła moją małą ojczyznąZostaw odpowiedź