Dzisiaj do „Obserwatorium Edukacji” dotarła wiadomość, że na stronie portalu NaszeMiasto  zamieszczono informację o nietypowej inicjatywie uczniów ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim: „Radio Pioma w Piotrkowie rozpoczęło nadawanie”.

 

 

Można się tam dowiedzieć, że szkoła ta otrzymała 12 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” i za te pieniądze sfinansowano wyposażenie szkolnego radia. Właśnie radia, nie radiowęzła, gdyż pozyskane środki pozwoliły na zakup profesjonalnego sprzętu, który  umożliwia nie tylko nagrywanie autorskich audycji, słuchanych przez uczniów na terenie szkoły,  ale także odsłuchiwanie na stronie internetowej oraz kanale na You Tubie. Oto fragmenty tego artykułu:

 

Od września chcemy uruchomić klasę humanistyczną o profilu dziennikarskim i w związku z tym przydałoby się studio radiowemówi Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 w Piotrkowie. – Mamy już odpowiednie pomieszczenie, trzeba je tylko wygłuszyć. Dysponujemy także podstawowym sprzętem, ale dzięki dofinansowaniu będziemy mogli wyposażyć nasze radio w bardziej profesjonalne narzędzia do pracy – dodaje. […]

 

Na razie nie wiadomo jeszcze, jaką nazwę będzie nosić radio, choć robocza nazwa to „Radio Pioma”. Ogłoszony ma jednak zostać konkurs na najbardziej kreatywną nazwę dla szkolnego radia, które będą współtworzyć wszyscy chętni uczniowie. Audycji będzie mógł odsłuchać każdy kto ma dostęp do internetu, nie tylko w naszym regionie, a radio ma mieć zasięg globalny. Szkole marzy się, że w przyszłości radio będzie nadawać na żywo. […]

 

Cały artykuł Katarzyny  Renkiel  „Radio Pioma w Piotrkowie rozpoczęło nadawanie”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

 

 

Więcej szczegółów o tej inicjatywie można poznać na stronie szkoły. Oto fragment:

 

30 stycznia 2017r. zostało uruchomione długo oczekiwane szkolne radio. Przez okres ferii nasi uczniowie w składzie: Szymon  Kraś  (IV A T4), Przemysław Wójtowicz  (IV A T4) i Bartek Oleksiewicz (II A T4) brali czynny udział w montażu sieci radiowej. Opiekunem przedsięwzięcia jest nauczyciel przedmiotów zawodowych, pan Przemysław Głowacki. Do zbudowania  sieci zużyto 700 m przewodu, zamontowano 32 głośniki  i tym samym cała szkoła została objęta zasięgiem szkolnego radia. Nagłośnienie oparte jest na instalacji 110 V. Uczniowie spędzili ponad 60 godzin na pracy przy instalacji radia.

 

Kilka zdjęć z galerii zamieszczonej na szkolnej stronie internetowej:

 

 

 

 

Więcej    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.zsp2.piotrkow.pl

 



Zostaw odpowiedź