Źródło: www.rmf24.pl

 

 

Wiele mediów zamieściło informację o przypadku wywiezienia – bez zgody rodziców –   niepełnoletnich uczniów jednej ze szkół w Ciechanowcu na wiec PiS.. Oto tekst materiału o tym wydarzeniu , zaczerpnięty z portalu wnp.pl ::

 

 

Nowacka: 50 niepełnoletnich uczniów wywiezionych do agitacji wyborczej PiS

 

Ministra edukacji Barbara Nowacka poinformowała w piątek, że uczniowie z dwóch klas Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Ciechanowcu zostali bez zgody rodziców „wywiezieni na wiec wyborczy polityków PiS”. „Z perspektywy rodziców te dzieci zostały uprowadzone” – powiedziała.

 

W wiecu wyborczym PiS zorganizowanym 28 maja w Ciechanowcu (woj. podlaskie) brali udział b. premier Beata Szydło, b. wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego Jacek Sasin oraz trzech kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3., który obejmuje Ciechanowiec: europoseł Karol Karski, były wiceszef MSWiA Maciej Wąsik oraz Adam Andruszkiewicz, b. wiceminister cyfryzacji.

 

Młodzież została zaproszona do autokaru, bez jakichkolwiek uzgodnień, bez zgód rodziców i wywieziona pod hasłem wycieczki na wiec wyborczy” – relacjonowała ministra podczas konferencji w siedzibie MEN.

 

Dzieci zostały z perspektywy rodziców, którzy zgłaszali nam tę sprawę – tak naprawdę – uprowadzone” – podkreśliła. Oceniła, że uczniowie zostali podstępem wywiezieni do agitacji wyborczej.

 

Z relacji szefowej MEN wynika, że część z 50 uczniów została ustawiona jako tzw. ścianka dla polityków, a część „udawała tłum”. „Dzieci użyte były też w treści wystąpień. Pan Wąsik, ten, który powinien być w więzieniu, gdyby nie ułaskawienie prezydenta, opowiadał o biedzie, która ma twarz dziecka” – poinformowała.

 

Podlaska kurator oświaty Agnieszka Krokos-Janczyło, do której również dotarły skargi od rodziców uczniów biorących udział w wycieczce, zleciła w szkole kontrolę w trybie pilnym.

 

W jej wyniku stwierdzono, że zostało złamane prawo” – przekazała Krokos-Janczyło. Wyjaśniła, że w ocenie kuratorium wycieczka była zorganizowana niezgodnie z regulaminem szkoły, naruszony został kodeks wyborczy, przepisy RODO – wizerunek dzieci został wykorzystany podczas wiecu bez zgody rodziców), naruszono też dobro i bezpieczeństwo dzieci.

 

Źródło: www.wnp.pl

 

 

Więcej informacji na stronie   Radia Z  –  TUTAJ

 

 

 Zostaw odpowiedź