Uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogli wykazać się wiedzą o nowych technologiach w edukacji, uczestnicząc, wraz ze swoimi nauczycielami, w konkursie „Szkoła Nowoczesnych Technologii – Nowoczesna Edukacja”. Dziś ogłoszono zwycięzców. Najwięcej punktów uzyskały zespoły ze szkół podstawowych nr 34,  130  64. w Łodzi

 

Szkoła TIK

 

Uczestniczące w konkursie zespoły musiały do 23 maja przesłać złożone z trzech zadań prace konkursowe. Pierwsze z nich polegało na wykonaniu przewz nauczycieli multimedialnej prezentacji dotyczącej aktualnie realizowanych w szkole projektów z wykorzystaniem TIK. Prezentacja mogła zawierać maksymalnie 15 slajdów. Drugie zadanie dawało pole do popisu uczniom: to oni opowiadali jak chcieliby wykorzystać konkursową nagrodę (25 tabletów Dell Genue). W trzecim zadaniu znowu musieli  wykazać się nauczyciele. Ich zadaniem było przedstawienie trzech scenariuszy zajęć (po jednym dla klas I, II i III), wykorzystujących nowoczesne technologie.

 

Żyjecie w epoce, w którym sprzęt elektroniczny w wyposażeniu pokoju i w nauce jest czymś oczywistym. Mam nadzieję jednak, że konkurs zachęcił was, by te narzędzia jeszcze lepiej poznać. Za kilka lat przekonacie się, jakie to ważne, że swobodnie poruszacie się po świecie nowoczesnych technologii! Dziękuję sponsorom – firmom z branży IT, które umożliwiły organizację tego konkursu – mówiła podczas finału prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 

 

Organizatorami konkursu „Szkoła nowoczesnych technologii – nowoczesna edukacja” byli: Wydział Edukacji UMŁ oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Nagrody o łącznej wartości ponad 210 tys. zł zafundowały firmy: Dell, Intel, Young Digital Planet i Microsoft.

 

Na podstawie informacji, pochodzących z następujących źródeł:

 

www.uml.lodz.pl/aktualności/

www.uml.lodz.pl/miasto/edukacja/

zredagował Włodzisław KuzitowiczKomentarze niedostępne