Foto: Monika Pawlak [www.uml.lodz.pl]

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 jako pierwsi w tym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Miejskiej Przedsiębiorstwo Oczyszczania [w Łodzi]. Zajęcia odbywały się w pawilonie wyposażonym w niezbędne pomoce naukowe, który zastąpił dotychczas używany przez MPO namiot.

 

Dzięki temu zajęcia będą się odbywały przez cały rok co jestem pewien, że zaowocuje jeszcze większą świadomością ekologiczną wśród łodzian w każdym wiekupowiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodając: – Dzieci są najlepszymi nauczycielami, o wszystkim czego się tutaj dowiedzą opowiedzą w domu i jeszcze będą pilnować rodziców, by odpowiednio segregowali śmieci.

 

Segregowanie odpadów oraz „drugie życie śmieci” to są właśnie najważniejsze elementy warsztatów dla uczniów jakie prowadzi MPO. Przy okazji dzieci dowiadują się na czym polega upcykling, jakie korzyści mamy z ekologii i dlaczego jest ona taka ważna. – Zachęcam i zapraszam szkoły, ale także studentów, seniorów, przedszkolaków jednym słowem wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć – dodał Paweł Jankiewicz, prezes MPO.

 

Tylko w 2018 roku w warsztatach uczestniczyło 8 500 łodzian ze szkół, przedszkoli i wyższych uczelni.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Więcej o tym programie, w tym KARTA ZGŁOSZENIA  –  TUTAJ

 

Zobacz także informację na ten temat w TV TOYA   –   TUTAJZostaw odpowiedź