Dzisiaj postanowiliśmy uzupełnić relację z wczorajszego „miejskiego” rozpoczęcia nowego roku szkolnego o kilka „fotomigawek” z konkretnych szkół. Ich dobór jest całkowicie stronniczy, co za każdym razem będzie uzasadnione.

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w „mojej” (redaktora-reportera) „BUDOWLANCE”

 

Uważni czytelnicy „Esejów wspomnieniowych” wiedzą, że ich autor obchodzi w tym roku 60. rocznicę dnia, w którym został uczniem Szkoły Rzemiosł Budowlanych, która w tamtych czasach funcjonowała jako swoista „szkoła pierwszego stopnia” przy Technikum Budowlanym nr 1 w Łodzi.

 

W tym czasie szkoła ta najpierw zmieniła siedzibę (w 1969 roku) na specjalnie dlaniej zbudowany budynek przy ul. Kopcińskiego 5/11, gdzie działa do dzisiaj – tyle, że pod różnymi nazwami.

 

Dokładnie przed 25. laty ten sam były uczeń SRB został tej szkoły dyrektorem – nosiła wtedy nazwę Zespół Szkół Budowlanych nr 2. Gdy odchodził z niej 31 sierpnia 2005 roku na emeryturę – nazywała się już Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15.

 

 

Foto: W. Kuzitowicz

 

Tak wyglądało wczoraj rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 w tej samej szkole, która od 1 września ma kolejną nazwę: „ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLNO-TECHNICZNYCH”

 

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w XI Liceum Ogólnokształcącym

 

Zdobyliśmy publikowane poniżej zdjęcia, aby udokumentować, że wiara nie tylko góry przenosi, ale w tym przypadku – wszelkie przeciwności „roznosi”!

 

Uczniowie trzech pierwszych klas: dwujęzycznej klasy z j. angielskim, dwujęzycznej klasy z j. franciskim i klasy „ogólnej” spotkali się z kierownictwem i nauczycielami swej nowej szkoły na szkolnym boisku.

 

Spotkanie miało charakter informacyjno-integracyjny – w typowym dla takich form kręgu.

 

Zdjęcia: anonimowy rodzic-fotograf

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi

[Zdjęcia i tekst z fanpage SP nr 81]

 

Nie trzeba chyba uzasadniać powodów, dla których właśnie z tej szkoły podstawowej udostępniamy dokumentację tego, jak zainaugurowała kolejny rok ta „Budząca się Szkoła”:

 

Zaczynamy! Rok szkolny 2018/2019 uważamy za rozpoczęty.

 

 

Na zdjęciu nasi uczniowie klas IV I V

 

 

 

       Klasa III A zaczyna wrzesień rajdem po Parku Julianowskim.

 

Źródło: www.facebook.comZostaw odpowiedź