Foto: Monika Pawlak [www. uml.lodz.pl]

 

Budynek XXVO LO w Łodzi podczas prac remontowych

 

 

Budynek XXVI Liceum Ogólnokształcącego będzie pierwszym z 29 zaplanowanych na ten rok, w którym zakończy się termomodernizacja. Prace trwały mimo matur, wykonawca dostosował się do warunków i te bardziej hałaśliwe prace wykonywał po egzaminach. Termomodernizacja XXVI LO będzie kosztować ponad 1,6 mln zł i jest współfinansowana z UE.

 

Kolejne inwestycje właśnie się rozpoczynają, na ten rok zaplanowaliśmy termomodernizacje przedszkoli, liceów, szkół podstawowych oraz zespołu szkół specjalnych – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodając: –  To bardzo ważna inwestycja, ponieważ dzięki zaangażowaniu środków z Unii Europejskiej miasto wyda niewiele, a zyska dużo, bo ocieplone budynki to realna obniżka kosztów ogrzewania.

 

Małgorzata Wiśniewska, dyrektor XXVI LO jest bardzo zadowolona z remontu, ponieważ oprócz mniejszych kosztów utrzymania szkoła zdecydowanie zyska na estetyce. – Kandydaci na uczniów naszego liceum biorą pod uwagę wiele elementów także wygląd placówki czemu trudno się dziwić, przyjemniej chodzić do szkoły, która po prostu ładnie wygląda. Choć dla mnie ważne są nowe okna, dach, docieplenie budynku, bo tak dużego remontu dawno tu nie było. A oznacza on lepsze warunki do nauki i pracy dla nauczycieli – tłumaczy dyrektor.

 

W tym roku termomodernizacji będzie poddanych 29 budynków edukacyjnych, a koszt prac wyniesie prawie 41,5 mln zł w tym prawie 24 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Tegoroczne prace są kontynuacją projektu zakładającego termomodernizację ogółem 70 budynków edukacyjnych i potrwają do 2020 roku. Całkowity koszt to ponad 93,1 mln zł z czego prawie 52 mln zł to środki z Brukseli.

 

 

Źródło:  www. uml.lodz.pl

 

 

Wykaz łódzkich placówek oświatowych, zaplanowanych do remontów na 2018 rok   –   TUTAJ

 

 

Uwaga: Pogrubienia i podkreślenia fragmentów tekstu – redakcja OE.

 

 Zostaw odpowiedź