Foto: www.kometa.edu.pl

 

Dr Tomasz Tokarz – nauczyciel kompetencji, wykładowca, trener, coach, mediator. Nauczyciel w alternatywnych szkołach. Autor kilku książek, podejmujących tematykę modernizacji polskich szkół

 

 

Wczoraj (25 sierpnia 2022r.)  wieczorem dr Tomasz Tokarz zamieścił na swoim fejsbukowym profilu bardzo ciekawą propozycję, którą śpieszymy upowszechnić na naszym informatorze oświatowym:

 

 

W podstawówce powinno być 7 przedmiotów

 

Matematyka

Przyroda

Historia

Język polski (z naciskiem na aspekty komunikacyjne)

Język angielski

Kreacja

Sport

 

 

Historia – zgodnie z tym czym jest czyli nauką o społecznościach ludzkich (nie jest nauką o przeszłości!), zawierałaby elementy socjologii, kulturoznawstwa, psychologii społecznej i geografii politycznej – z naciskiem na zrozumienie teraźniejszości.

Przyroda byłaby mieszanką chemii, fizyki, astronomii, biologii i geologii.

 

Kreacja to mix muzyki, plastyki, techniki, projektowania graficznego i elementów programowania, z mocnym naciskiem na tworzenie: projektowe, uczeń (lub zespół uczniów) miałby za zadanie zmontować film zawierający stworzone przez niego konstrukcje, z samodzielnie skomponowaną muzyką, oprawą graficzną itd.

 

W szkole średniej może dojść przedmiot: przedsiębiorczość i bezpieczeństwo, w liceach psychologia/filozofia a ścieżki historii i przyrody mogą być bardziej sprofilowane

 

 

Warto także przeczytać komentarze pod tym tekstem…

 

 

 

Źródło: www.facebook.com/tomasztokarzIE/

 

 

 

 Zostaw odpowiedź