Podajemy – za TVN24 – informacje o sytuacji epidemicznej w Polsce

w dniu 7 października br.:

 

Źródło: www./tvn24.pl

 

 

Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

stan na 7 października br.

 

Źródło:https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

 

x             x           x

 

 

Nie wszyscy wiedzą, że odpowiadając na oczekiwania szkół Łódzkie Kuratorium Oświaty już przed tygodniem podjęło decyzję, że nie będzie informowało o tym które konkretnie szkoły zostały dotknięte zachorowaniami na koronawirusa ich uczniów lub pracowników. Oto fragment artykułu, opublikowanego 2 października przez „EXPRESS ilustrowany”:

 

Kuratorium Oświaty w Łodzi od 1 października 2020 r. będzie podawało jedynie liczbowe statystyki, a nie to w jakich szkołach lub przedszkolach uczniowie i nauczyciele są chorzy lub na kwarantannie. To efekt nacisku dyrektorów placówek, którzy nie chcą „nazbyt intensywnego zainteresowania sytuacją epidemiczną” w placówkach.

Źródło: www.expressilustrowany.pl

 

 

Dzisiaj tylko jedno lokalne medium podało informację o zamknięciu szkoły – w Bełchatowie:

 

Koronawirus w bełchatowskim LO. Szkoła przechodzi na zdalne nauczanie

 

Bełchatowski „Bronek”, czyli I Liceum Ogólnokształcące przechodzi na zdalne nauczanie. Powodem jest rosnąca liczba przypadków koronawirusa. Połowa kadry trafiła na kwarantannę. To aż 18 osób.

 

-Mamy 20 klas, 18 nauczycieli nie ma, bo są na kwarantannie. Organizacja zajęć, inaczej niż w sposób zdalny, jest absolutnie niemożliwa, tak samo jak stacjonarne funkcjonowanie szkoły i zapewnienie uczniom i nauczycielom bezpiecznych warunków – mówi dyrektorka placówki Joanna Zalejska.

 

Po konsultacji z sanepidem i starostwem, dyrektorka szkoły podjęła decyzję o zawieszeniu stacjonarnego nauczania. Szkoła nie jest jednak całkowicie zamknięta. Jest otwarta np. dla tych, którzy mają umówione klasówki. – Przy wchodzeniu do budynku dezynfekujemy ręce, wszyscy mamy maseczki na twarzy, zachowujemy od siebie odległości. Możemy spotykać się normalnie w klasach, ale szkoła stacjonarnie nie funkcjonuje. W wyjątkowych przypadkach, jeśli uczniowie nie są na kwarantannie i mają zapowiedziane klasówki, to one mogą być jak najbardziej pisane w szkolnych ławkach – dodaje Zalejska. […]

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 Zostaw odpowiedź