W dniach 28-31 marca 2015 roku, już po raz piąty, odbyła się w Hotelu  Mercure Kasprowy w Zakopanem konferencja „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji?”. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Jak zbudować dobrą szkołę”. Uczestnicy konferencji zajmowali się pomysłami, planami i przykładami dobrych praktyk, pokazującymi konkretne rozwiązania stosowane dla kreowania i zmiany szkolnej rzeczywistości. Osią rozważań o koncepcji dobrej szkoły.

 

Zakopane

Foto:www.ore.edu.pl

 

W wykładach, warsztatach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych uczestniczyło ponad 500 krajowych i zagranicznych ekspertów, dyrektorów szkół, nauczycieli, wizytatorów, pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli i samorządowców.

 

W roli prelegentów wystąpili zarówno eksperci z Polski, jak również z zagranicy (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Finlandii). W spotkaniu uczestniczyła wiceminister MEN Joanna Berdzik.

 

Konferencja zorganizowana została w ramach projektu „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III”. Projekt realizują wspólnie Ośrodek Rozwoju Edukacji,  Uniwersytet Jagielloński i  Era Ewaluacji.
Relacje z konferencji TUTAJ
Źródło: www.ore.edu.plZostaw odpowiedź