{…] Dziś wieczorem „Gazeta Prawna” zamieściła artykuł, w którym przekazała podstawowe informacje o najnowszych decyzjach podjętych przez Rząd. Oto jego fragmenty dotyczące edukacji – podkreśenia i pogrubienia tekstu – OE:

 

Wprowadzamy stan epidemii – zapowiedział na konferencji Mateusz Morawiecki. Dowiedz się, co to oznacza, oraz jakie zmiany zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef MEN Dariusz Piontkowski. […]

 

 

LEKCJE ODWOŁANE DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy; to trudna decyzja, ale potrzebna, żeby nie doszło do rozprzestrzeniania się koronawirusa – zapowiedział również premier Mateusz Morawiecki. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa” – przekazał na konferencji prasowej szef rządu.

 

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020 przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia.[…]

 

 

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ OD 25 MARCA

 

Minister edukacji na konferencji prasowej wskazywał z kolei, że obecnie nauczanie zdalne realizuje ponad 90 proc. polskich szkół. „Mimo tego, że dotąd nie było często narzędzi do tego, aby przeprowadzić nauczanie na odległość, ono odbywa się w przytłaczającej większości polskich szkół. Ponad 90 proc. polskich placówek rozpoczęła, bądź już kontynuuje od co najmniej kilku dni, nauczanie na odległość, różnymi metodami” – mówił Piontkowski.

 

Przyznał, że do tej pory działania dotyczące nauki zdalnej były w dużej mierze działaniami niesystematycznymi”. „One miały przede wszystkim sprawdzić, czy jest to możliwe do zrobienia” – powiedział Piontkowski.

 

Zaapelował do nauczycieli, aby „zważali, jak dużą porcję wiedzy chcą swoim podopiecznym przekazać”. „Trzeba brać pod uwagę, że nie każdy uczeń ma dostęp do szybkiego internetu, czy nie zawsze ma najnowszy komputer. Stąd trzeba dostosować metody pracy, ilość materiałów przesyłanych do uczniów do ich możliwości psychofizycznych i uwzględnić to, że z tego samego sprzętu mogą korzystać ich siostry, czy bracia, bądź rodzic, który akurat pracuje zdalnie” – zaznaczył szef MEN.

 

Wyraził nadzieję, że te decyzje pozwolą nie tylko efektywnie wykorzystać czas na naukę, ale pozwolą też na zachowanie więzi szkolnej. Minister podziękował nauczycielom, rodzicom i uczniom za zastosowanie się do izolacji.[…]

 

 

Cały artykuł „Rząd wprowadza stan epidemii. Lekcje odwołane aż do świąt”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.gazetaprawna.pl

 Zostaw odpowiedź