Foto: www.google.pl

Szkoła Podstawowa nr 141im. gen. Mariusza Zaruskiego w Łodzi – aktualnie

 

Szkoła Podstawowa nr 141 – zgodnie z obietnicami – będzie rozbudowana. Jest projekt i pieniądze w budżecie – mówili na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i przewodniczący Klubu Radnych SLD Sylwester Pawłowski.

 

Inwestycja zakłada budowę dodatkowego pawilonu w kształcie podkowy, ulokowanego wokół sali gimnastycznej, boczne skrzydła będą parterowe, a środek 2-piętrowy. Projekt jest gotowy, dyrektor szkoły jest na etapie pozyskiwania niezbędnych zezwoleń i może ogłaszać przetarg dla wykonawcy.

 

Foto: www. uml.lodz.pl

Wizualizacja projektowanej inwestycji

 

Budynek ma mieć powierzchnię 1250 metrów, 8 sal lekcyjnych wraz z zapleczem socjalnym.

 

Cieszymy się, że ta realizacja nastąpi, bo mieszkańcy Olechowa, jednego z najbardziej rozwijających się łódzkich osiedli, czekają na nią od kilku lat. W najbliższych 5, 10 latach na Olechowie i Janowie przybędzie ok. 5 tys. mieszkańców. Dlatego musimy zabezpieczyć bazę szkolną, stąd rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Cieszymy się, że znalazły się środki na tę realizację – mówił Tomasz Kacprzak.

 

Radni podkreślają, że rozbudowa oznacza nie tylko możliwość przyjęcia większej liczby uczniów, ale i zapewnienia im komfortowych warunków do nauki.

 

Inwestycja w te szkołę to inwestycja w nowe pokolenie łodzian oraz w kadry łódzkiej edukacji. Ale nie dzieje to się przypadkowo. Kiedy w 2011 roku została odrzucona koncepcja likwidacji tej szkoły, trafił do mnie jej dyrektor. To dzięki jego staraniom i kadry pedagogicznej placówka odzyskała swoją pozycję na mapie edukacyjnej Łodzi – mówił Sylwester Pawłowski.

 

Budowa ma trwać 2 lata, nie zakłóci normalnej pracy szkoły.

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 Zostaw odpowiedź