Ciekawą formułę informowania opinii społecznej o międzynarodowych sukcesach polskich uczniów zaprezentowano wczoraj na stronie MEN. W informacji, zatytułowanej „Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skokowej nagrodzeni na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA” jako wiodący komunikat napisano:

 

Drużyna „Kangurowców” ze Szkoły Podstawowej w Skokowej po raz drugi wzięła udział w Światowej Olimpiadzie Kreatywności. W tegorocznym finale konkursu, odbywającym się w dniach 24-27 maja w Knoxville, w stanie Tennessee, polscy uczniowie z podwrocławskiej miejscowości zostali nagrodzeni brązowym medalem w I poziomie wiekowym (7-12 lat) za rozwiązanie Wyzwania Naukowego. […]

 

Foto: www.men.gov.pl

 

Na tegorocznych finałach Światowej Olimpiady Kreatywności Polskę reprezentowało łącznie 11 drużyn. Poza „Kangurowcami” ze Skokowej zostali nagrodzeni także podopieczni Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku. „Szalorożce” zdobyły 1 miejsce w III poziomie wiekowym (15-19 lat) za rozwiązanie Wyzwania Naukowego. W tej samej kategorii drużyna „Cube” z wrocławskiego Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej zdobyła srebrny medal w II poziomie wiekowym (12-15 lat). Starsi uczniowie tej szkoły (III poziom wiekowy), którzy podjęli się Wyzwania Technicznego, uzyskali Nagrodę Renesansu za bardzo twórczy projekt oraz inżynierię technicznego rekwizytu. Członkowie drużyny „Asimo Team” skonstruowali mierzącą ponad 2 metry rzeźbę kolibra. […]

 

Cały komunikat – TUTAJ

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

My poszukaliśmy pełnej informacji „u źródła” – na stronie Destination ImagiNation Poland:

 

 

Polscy uczniowie wrócili z medalami ze Światowej Olimpiady Kreatywności w USA

 

Foto: www.kreatywnosc.pl

 

Światowa Olimpiada Kreatywności w Knoxville, w stanie Tennessee to jedno z największych wydarzeń edukacyjnych na świecie! W tym roku Olimpiada zgromadziła 17 000 osób, w tym 8 000 uczniów, biorących udział w programie Destination Imagination z 15 różnych krajów. Z Polski na Światową Olimpiadę Kreatywności DI wyjechało 11 drużyn, z których aż 4 przywiozło upragnione medale

Wśród polskich drużyn na szczególne uznanie zasługują Szalorożce, czyli drużyna z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku, która zdobyła 1 miejsce w III poziomie wiekowym (15-19 lat) za rozwiązanie Wyzwania Naukowego.

 

Wielki sukces odnieśli również uczniowie z wrocławskiego Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej – aż dwie drużyny z tej szkoły zostały nagrodzone podczas uroczystej Ceremonii Zamknięcia Olimpiady. Drużyna Cube zdobyła 2 miejsce, w II poziomie wiekowym (12-15 lat) spośród wszystkich drużyn w ich wieku, które podjęły się rozwiązania tegorocznego Wyzwania Naukowego. Nieco starsi członkowie drużyny Asimo Team, z III poziomu wiekowego, którzy podjęli się Wyzwania Technicznego, zdobyli Nagrodę Renesansu za bardzo twórczy projekt oraz inżynierię technicznego rekwizytu jakim była ponad 2-metrowa rzeźba kolibra.

 

Medalem może pochwalić się też drużyna Kangurowców ze Szkoły Podstawowej w podwrocławskiej Skokowej. Uczestniczący już po raz drugi w Olimpiadzie Światowej Kangurowcy, zdobyli w tym roku 3 miejsce, w I poziomie wiekowym (7-12 lat), za rozwiązanie Wyzwania Naukowego.

 

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych drużyn, ich zaangażowania, wytrwałej pracy i osiągnięć! Każda polska drużyna konkurowała z co najmniej sześćdziesięcioma najlepszymi drużynami w swoim wieku z całego świata.

 

 

Oto lista polskich medalistów i laureatów Światowej Olimpiady Kreatywności

 

 

Foto:www.facebook.com/ppprybnik/

 

1 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, III poziom wiekowy – drużyna Szalorożce z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rybnika.

 

 

POZOSTALI LAUREACI

 

2 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, II poziom wiekowy – drużyna Cube z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej z Wrocławia.

3 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, I poziom wiekowy – drużyna Kangurowcy ze Szkoły Podstawowej ze Skokowej.

Nagroda Specjalna Renesansu i 13 miejsce w Wyzwaniu Technicznym, III poziom wiekowy- drużyna Asimo Team z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej z Wrocławia.

6 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, III poziom wiekowy – drużyna Safiro Team z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej z Wrocławia.

11 miejsce w Wyzwaniu Konstrukcyjnym, III poziom wiekowy – drużyna Scheme Busters z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Wrocławia.

20 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, I poziom wiekowy – drużyna Seekers Team ze Szkoły Podstawowej nr 63 z Wrocławia.

21 miejsce w Wyzwaniu Społecznym, II poziom wiekowy- drużyna Pomysłowa Liga z Zespołu Szkół w Osiecku.

28 miejsce w Wyzwaniu Artystycznym, III poziom wiekowy – drużyna Mapakel z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle.

34 miejsce w Wyzwaniu Technicznym, II poziom wiekowy – Drużyna Oryginalne Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 82 z Wrocławia.

40 miejsce w Wyzwaniu Naukowym, III poziom wiekowy – drużyna Wikingówny z Prywatnego Akademickiego Centrum Kształcenia z Krakowa.

 

Źródło:www.kreatywnosc.pl

 

 

Komentarz redakcji:

Oto przykład „kreatywnej” informacji, którą władza przekazuje „publiczności” – wyłącznie w wersji wygodnej dla aktualnie lansowanej koncepcji. W tym przypadku ofiarą tej rządowej propagandy padli uczniowie potępianego trzyletniego liceum i skazanego na unicestwienie gimnazjum. Jedynymi godnymi wyniesienia na piedestał ministerialnego uznania okazali się – skądinąd niczemu niewinni i bez wątpienia także zasługujący na uznanie– uczniowie wiejskiej szkoły w (do dziś nie znanej szerszej publiczności) Skokowej. [WK]



Zostaw odpowiedź