Ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych, kilkanaście tysięcy gimnazjalistów i niepełna 20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało wczoraj świadectwa i tym samym rozpoczęło wakacje. Miejska uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nowosolnej. Oto fragment informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie UMŁ:

 

Spotykamy się w miejscu, które doskonale obrazuje najgorętsze problemy, z którymi zetknęliśmy się w kończącym się roku szkolnym – dotyczące miejsc w przedszkolach oraz sześciolatków zaczynających edukację w podstawówkach – mówił wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. – Dzięki wspaniałym nauczycielom i pedagogom udało się wszelkie trudności przezwyciężyć. Dobrze przygotowane placówki i wykwalifikowani nauczyciele czekają na przyjęcie najmłodszych uczniów, a w przedszkolach po raz pierwszy mamy wolne miejsca. Również dzięki oddaniu do użytku najnowocześniejszego łódzkiego przedszkola tu, w Nowosolnej.

 

 Piątkowski przemawia

 

Koniec roku szkolnego nie oznacza wakacji w oświacie. Przed wieloma placówkami gorący okres remontów, na które w tym roku miasto przeznaczyło ponad 40 mln zł. Największa inwestycja – remont pływalni na Widzewie pochłonie 10 mln zł.[…]

 

nagrody od prezydenta

Najlepsi absolwenci odebrali z rąk wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego pamiątkowe książki – piękne wydanie „Pana Tadeusza”.

 

 chór

Uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego. Zespół zajął w tym roku II miejsce w konkursie „Łódzkie Skrzydła”.

 

Źródło: www.uml.lodz.plKomentarze niedostępne