Wczoraj (9 marca 2023 r.) „Express Ilustrowany” zamieścił materiał  o przeprowadzce Łódzkiego Kuratorium Oświaty do nowej siedziby. Oto obszerne fragmenty tego tekstu:

 

Foto: www.expressilustrowany.pl

 

Nowa siedziba Kuratorium Oświaty w Łodzi przy ulicy Więckowskiego 33

 

Kuratorium Oświaty w Łodzi, prowadzące nadzór pedagogiczny nad placówkami oświatowymi w całym województwie łódzkim, funkcjonuje w nowej siedzibie. Z niewygodnego gmachu przy alei Kościuszki urząd przeprowadzony został do dwupiętrowej kamienicy przy ulicy Więckowskiego.

 

[…] Z dawnego, niefunkcjonalnego gmachu przy alei Kościuszki, kuratorium przeprowadziło się do budynku przy ulicy Więckowskiego 33. Była to przeprowadzka długo wyczekiwana – remont trwał od 2014 roku i kosztował 10,2 mln złotych! Obecny gmach kuratorium jest duży i wygodny. Sam budynek został wzniesiony w 1920 roku i jest pierwszą żelbetonową konstrukcją na terenie miasta Łodzi. Dziś stanowi własność Skarbu Państwa. […]

 

Do dyspozycji w nowej siedzibie są trzy piętra z pokojami dla pracowników. Codziennie korzysta z nich blisko 70 urzędników i wizytatorów kuratoryjnych. Jest też duża sala konferencyjna, sala dla wizytatorów, a także sala do przeprowadzania awansów zawodowych oraz archiwum. Dla samochodów wygospodarowano parking wewnętrzny. Obiekt w pełni jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – jest winda i oddzielne toalety.

 

Gruntowny remont trwał bardzo długo. Związane to było z brakiem wystarczających środków, a potem także z opóźnień, związanych z pandemiądodaje Waldemar Flajszer. [ŁKO] – Cieszę się, że w końcu mogliśmy doprowadzić go do końca i teraz mamy siedzibę w przepięknym miejscu, naprzeciwko Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

 

 

Cały tekst „Oto nowa siedziba Kuratorium Oświaty w Łodzi. Mieści się w wyjątkowym budynku”, wzbogacony o 23 zdjęcia i plik wideo  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.expressiluatrowany.pl

 

 Zostaw odpowiedź