Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio[www.polskieradio.pl]

 

 

Dziś, w programie I PR, w „Sygnałach dnia” o godzinie 8:15 wystąpił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Portal <PolskieRadio.pl> zamieścił informację o tym: „Wzrost zakażeń a stacjonarna nauka. Szef MEN o planach dot. szkół”. Oto jej treść:

 

-To, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. Tej logiki będziemy się trzymaćmówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, odnosząc się do tematu edukacji w czasach pandemii.

 

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem znacząco wzrosła. W sobotę odnotowano 1584 nowe przypadki COVID-19. A jak wygląda edukacja w czasach pandemii i czy MEN planuje zamknięcie szkół?

 

-Nie chcemy zamykać wszystkich szkół, chyba że będzie dramatyczna sytuacja epidemiczna. To, że ktoś choruje w okolicach Warszawy, nie oznacza, że w okolicach Szczecina musimy zamykać szkoły. Tej logiki będziemy się trzymać – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

 

Placówek, w których trzeba było ograniczyć tradycyjne nauczanie, jest prawie 48,5 tys. – dodał.

 

Piontkowski przypomniał też, że resort wprowadził możliwość skrócenia lekcji z 45 do 30 minut. Chodzi o kształcenie na odległość. W tym okresie uczeń potrzebuje większej samodzielności, a zbyt długa praca przed ekranem komputera to nie najlepsze rozwiązanie – komentował.

 

 

Graficzny zapis całej rozmowy z ministrem edukacji   –   TUTAJ

 

Zapis audio rozmowy z ministrem edukacji   –   TUTAJ

 

 

 

Źródło:www.polskieradio.pl

 

 

 

O tym dzisiejszym występie ministra Dariusza Piontkowskiego przed mikrofonem PR pr. I poinformowały także inne redakcje:

 

 

Gzazeta Prawna” – Piontkowski: Powroty z wakacji nie wpłynęły na masowe rozprzestrzenianie się wirusa w szkołach TUTAJ

 

 

Poniżej udostępniamy dwa przykłady jak redakcje dzienników, zapewne dla wywołania zainteresowania czytelników, wprowadzają ich w błąd tytułami publikowanych materiałów, w których zawarta jest informacja o skróceniu lekcji do 30 minut, podczas gdy nie dotyczy to lekcji odbywanych stacjonarnie, w szkołach:

 

 

Gazeta Krakowska” – Lekcje skrócone do 30 minut. MEN wprowadza NOWE ZMIANY w funkcjonowaniu szkół TUTAJ

 

Polska Times” Lekcje skrócone do 30 minut. MEN wprowadza NOWE ZMIANY w funkcjonowaniu szkół – TUTAJ

 Jedna odpowiedź to “Spokojnie: wbrew pogłoskom – lekcje w szkołach będą nadal trwały 45 minut!”

  1. Grzegorz napisał:    Mądrego inaczej aż miło posłuchać. To chyba ostatnie podrygi „geniusza edukacji”

Zostaw odpowiedź