Idąc dalej tropem tytułowej metafory należy dodać, że prewodniczący Piotr Duda natychmiast przeprosił premiera, że on tak mocno nie chciał, że w oóle, to nie o to chodziło aby straszyć rząd, że to walnięcie było adresowane do buntujących się „dołów” związkowych, a w ogóle to on bardzo przeprasza i oczywiście cierpliwie poczeka na to, co z „pańskiego stołu” WŁADZY zostanie rzucone dla uciszenia rodzących się pomruków niezadowolenia szeregowych członków jego związku.

 

Foto:www.opzz.org.pl

 

Konferencja prasowa liderów OPZZ. Przewodniczący Jan Guz podczas swej wypowiedzi metaforycznie zagroził rządowi: „Po żniwach są dożynki, a później wykopki…

 

A my zobaczmy dzisiaj jak w tej sytuacji zachowały się owe przysłowiowe nożyce, czyli liderzy z centrali związkowej OPZZ.

 

 

W tym celu posłużymy się fragmentami publikacji ze strony portalu BUSINESS INSIDER, zatytułowanej „Protest wisi w powietrzu. Związkowcy z OPZZ stawiają ultimatum premierowi”:

 

OPZZ apeluje do premiera o dialog ws. płacy minimalnej. Domaga się też podwyżki wynagrodzeń w budżetówce o co najmniej 12,1 proc. Związkowcy grożą protestem. Według szefa OPZZ Jana Guza rozmowy rządu z partnerami społecznymi „nie są prowadzone w sposób odpowiedzialny”.

 

Działacze związkowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych nie są zapraszani do rozmów. Bardzo często są karani brakiem awansów, różnego rodzaju ostrzeżeniami ze strony rządu. W związku z tym rosną niepokoje w zakładach pracy, a szczególnie w zakładach budżetowychpowiedział Guz na konferencji prasowej.

 

Jak dodał, organizacje zrzeszone w OPZZ przystępują do „ostatecznego negocjowania„. OPZZ oczekuje obecności premiera na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego 28 sierpnia. Jeśli do obrad RDS nie dojdzie do spotkania premiera z OPZZ, podejmą decyzję o proteście.[…]

 

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiedział, że 27 sierpnia „zapewne zostaną podjęte decyzje” o przygotowaniach do manifestacji we wrześniu w Warszawie. – Dzisiaj pan premier wręcz nas zachęca do tego, abyśmy radykalizowali nasze działania, abyśmy wyszli na ulice – powiedział.

 

Dodał, że ZNP nie akceptuje 5 proc. podwyżki płac dla nauczycieli, którą zapowiedziała minister edukacji na rok 2019. Według niego, szefowa MEN straciła wiarygodność w środowisku nauczycielskim.

 

Przypomniał, że ZNP domaga się wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli od 2019 r. o tysiąc złotych i negocjacji w sprawie płac.[…]

,

 

Cały tekst „Protest wisi w powietrzu. Związkowcy z OPZZ stawiają ultimatum premierowi”   –   TUTAJ

 

 

Więcej o tej konferencji prasowej na stronie OPZZ: „Pracownicy budżetówki mówią dość! – Konferencja prasowa”    –    TUTAJZostaw odpowiedź