Jak informuje portal oswiata.abc, powołując się na posłankę „Solidarnej Polski” Betę Kempę, w Sejmie powstaje zespół poselski pod nazwą „Stop ideologii gender” . Oto fragmenty tej informacji:

 

Kempa zaznaczyła, że zespół sformułował już swoje zadania i cele. Według niej działania zespołu skupią się wokół „dokładnego diagnozowania sytuacji w sprawie wprowadzania tematyki gender w placówkach edukacyjnych: szkołach, przedszkolach, uniwersytetach”. Posłankę szczególnie niepokoją informacje o „działaniu samozwańczych grup edukacyjnych”, które – w jej przekonaniu – nie są kontrolowane ani przez ministerstwo edukacji, ani kuratorium oświaty. […]

 

Zespół chce też informować czym jest gender. „Wiele osób myli ideologię gender z pojęciem równości płci. A to przecież nie to samo” – przekonywała Kempa. Dlatego – tłumaczyła – zespół będzie prowadził kampanię informacyjną na ten temat.

 

Ponadto zespół ma się zająć „monitorowaniem sytuacji w placówkach edukacyjnych i publicznymi wydarzeniami o charakterze kulturalnym, organizowaniem konferencji naukowych i proponowanie rozwiązań legislacyjnych dotyczących ideologii gender”.

 

Cała informacja pt. „Gender w szkołach pod lupą posłów” – TUTAJ

 

Więcej na temat sporu o gender w szkołach TUTAJ

 

 

Warto także przeczytać:

 

Szokująca indoktrynacja w przedszkolach. „Rycerki” i „Kopciuch” w służbie ideologii gender    TUTAJ

Informacje encyklopedyczne o pojęciach: „gender”, „gender mainstreaming”, „gender studies”

O podyplomowych Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki    TUTAJ

List pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku    TUTAJ

 

 

 

 Komentarze niedostępne