Foto:www.lodzkie.sld.org.pl

Wspólna konferencja prasowa liderów łódzkich struktur SLD i ZNP

 

 

Wczoraj na stronie łódzkiego SLD pojawił się komunikat, będący skrótem tekstu zamieszczonego wcześniej na portalu Onet, zatytułowany SLD w Komitecie Referendum Edukacyjnego”. Znalazły się w nim informacje podane na konferencji prasowej, zwołanej wspólnie z prezesem  Zarządu Okręgu ZNP w Łodzi. Oto fragment tego komunikatu:

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej włącza się do akcji referendum edukacyjnego związkowców. Będzie wspierać Związek Nauczycielstwa Polskiego w zbieraniu podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy edukacji.

 

Ta reforma to kompletny bubel prawny,który zaszkodzi uczniom a w samorządach wprowadzi gigantyczny chaosmówi Onetowi wiceszef SLD i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. – Dlatego postanowiliśmy, że będziemy wspierać wysiłki ZNP zmierzające do przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Jesteśmy przekonani, że gdyby doszło do głosowania, Polacy byliby przeciw planowanym przez PiS zmianom – dodaje.

 

Przedstawicielami SLD w Komitecie Referendalnym zostali Artur Ostrowski i Krzysztof Gawkowski. – Zebranie pół miliona podpisów, które obligują sejm do zajęcia się wnioskiem o referendum nie powinno być wielkim kłopotem, zwłaszcza w sytuacji tak kontrowersyjnej ustawy – mówi Trela. – A że zmiany, które PiS chce wprowadzić w szkołach są fatalne, nikogo przekonywać chyba nie trzeba. Po pierwsze, znacząco ograniczą możliwości rozwoju dzieciom z mniejszych ośrodków, które przez osiem lat będą tkwić w tym samym środowisku.[…]

 

Źródło: www.sld.org.pl

 

 

Zobacz także w TV TOYA  –  PROTEST OŚWIATOWYZostaw odpowiedź