Foto:www.klub.platforma.org

 

Konferencja prasowa posłanki Urszuli Augustyn i prezesa ZNP Sławomira Broniarza w Sejmie,

 

 

Przekazujemy komunikat, zamieszczony 26 maja na stronie Klubu Poselskiego Platformy Obywatelskiej:

 

Platforma Obywatelska wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego przygotowała projekt ustawy, który zakłada przesunięcie o rok, czyli do 1 września 2018 r., wejście w życie reformy oświaty.

 

Urszula Augustyn z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży wyjaśniła podczas konferencji prasowej w Sejmie, że „inicjatywa związana jest z wnioskiem o referendum edukacyjne”, który marszałek Kuchciński przetrzymuje w zamrażarce sejmowej. „Dajmy sobie i pani minister edukacji czas, aby przez rok jeszcze mogła po pierwsze wysłuchać opinii publicznej, która wypowie się w referendum, a po drugie naprawić błędny, które już dzisiaj są popełniane” – tłumaczyła posłanka.

 

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podkreślił, że „przesunięcie o rok reformy będzie spełnieniem nie tylko postulatu związanego z samym referendum, ale da także szanse na właściwe przygotowanie tego wszystkiego, czego pani minister Zalewska nie dopełniła, a co de facto sprowadza się tylko i wyłącznie do pustych zapewnień, że jesteśmy gotowi, że wszystko jest pod kontrolą, że mamy to sfinansowane”. Sławomir Broniarz wyraził zaniepokojenie, że szkoły nie są przygotowane do wprowadzenia zmian. „Nic nie jest gotowe, o czym mówią i samorządy i rodzice, nic nie jest pod kontrolą, bo pani minister Zalewska w ogóle nie panuje nad tą całą sytuacją” – zauważył.

 

Źródło: www.klub.platforma.orgZostaw odpowiedź