Rada Ministrów poparła poselskie zmiany do ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które mają zapewnić skuteczniejszą ochronę zdrowia dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, a przede wszystkim zapobiegać nadwadze oraz otyłości, do której przyczynia się nieprawidłowe odżywianie.

 

Rząd zasadniczo jest za wprowadzeniem zakazu sprzedaży lub podawania w placówkach przedszkolnych, szkolnych oraz opiekuńczo-wychowawczych produktów spożywczych, zawierających takie ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, soli i cukru, które spożywane w nadmiarze mogą być przyczyną wielu przewlekłych chorób dietozależnych.

 

Źródło: www.premier.gov.pl

 

 

Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu Rząd za zakazem sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach, zamieszczonego na portalu oswiata.abc.com Oto jego fragment:

 

Zdaniem posłów, konieczne jest wprowadzenie zakazu sprzedaży lub podawania w placówkach przedszkolnych, szkolnych oraz opiekuńczo-wychowawczych środków spożywczych, zawierających takie ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, soli i cukru, które spożywane w nadmiarze mogą być przyczyną wielu przewlekłych chorób dietozależnych. Zakazem sprzedawania i podawania mają być objęte np. niektóre ciastka, produkty mleczne i zbożowe, dżemy i marmolady, a także napoje gazowane i niegazowane oraz energetyzujące, przekąski, produkty typu fast food i instant.

 

Posłowie zaproponowali też zakaz reklamy, prezentacji oraz promocji zachęcającej do nabywania takich produktów w placówkach oświatowych. Ponadto, w przypadku naruszenia zakazu sprzedaży lub podawania ww. produktów, dyrektor placówki oświatowej ma mieć prawo do rozwiązania umowy z podmiotem handlowym – bez zachowania terminów wypowiedzenia i odszkodowania.

 

 

Cały artykuł  TUTAJ

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 Komentarze niedostępne