Skoro wydarzenia na Capitolu to „to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych”, jak minionej nocy napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, to bez wyrzutów sumienia i my możemy zająć się tym, co dla nas jest ważne „tu i treraz”. A tym tematem jest informacja rządu o ewentualnym powrocie uczniów klas I – III do szkół:

 

Screen z filmowej relacji [www.tvn24.pl]

 

Wojciech Andrusiewicz – rzecznik resortu zdrowia – podczas dzisiejszej konferencji prasowej

 

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że decyzja dotycząca ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do szkół podstawowych powinna być podjęta w przyszłym tygodniu, gdy będą pełniejsze dane dotyczące rozwoju epidemii. […]

 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że „epidemia nie osłabła, a wręcz po świętach trochę przybrała na sile”. Zauważył, że poziom 14 tysięcy zakażeń nie był notowany w ostatnich kilkunastu dniach. Dodał, że to pokazuje, że „delikatnie po świętach niestety poszliśmy poziom wyżej w tej liczbie zakażonych„.

 

-Jeszcze mamy przed sobą kilka dni, w których to odnotujemy wyniki posylwetrowe, ponoworoczne (dotyczące epidemii – red.) i wówczas będziemy wiedzieć, na jakim poziomie epidemii stoimy i czy rzeczywiście uruchomienie edukacji na poziomie podstawowym w klasach I-III będzie możliwe – powiedział.

 

Dodał, że sanepid zgromadził już dane wszystkich chętnych na przeprowadzenie testu nauczycieli i personelu administracji szkół podstawowych, które mogą być uruchamiane po feriach.

 

-Na dziś to jest 165 tysięcy osób, których lista została zgłoszona do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. To są osoby przygotowane do możliwego testowania w przyszłym tygodniu, przed możliwym – podkreślam możliwym – uruchomieniem szkół po feriach – zaznaczył.

 

Andrusiewicz zapowiedział, że decyzja dotycząca powrotu uczniów wybranych klas do szkół zapadnie w przyszłym tygodniu.

 

 

 

Cały tekst „Kiedy decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szkół? Odpowiada rzecznik resortu zdrowia”                                                                                                                                                                    TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 Zostaw odpowiedź