Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, pisząc w swym piśmie, m. in. „Dostępność dla dzieci brutalnych gier komputerowych wymaga diagnozy i sprawdzenia, czy system oznaczeń PEGI jest rozpoznawalny”. Oto obszerny fragment komunikatu, jaki na ten temat został zamieszczony na stronie RPD:

 

Do Rzecznika Praw Dziecka wpływają skargi na dostępność dla dzieci brutalnych gier komputerowych i brak obowiązku oznaczania gier w sposób umożliwiający rozpoznanie charakteru gry, rodzaju dominujących scen, a ostatecznie ich przeznaczenia dla dziecka w określonym wieku.

 

Problem dotyczy przede wszystkim gier udostępnianych przez Internet – zauważa Marek Michalak.

 

Rzecznik przypomina, że w marcu br. Ministerstwo Gospodarki podjęło się zlecenia badania opinii publicznej w zakresie znajomości oznaczeń gier komputerowych.

 

RPD zwrócił się z prośbą do Janusza Piechocińskiego o udzielenie informacji, czy powyższe badania zostały przeprowadzone, jakie są ich wyniki oraz jakie przewidziano dalsze działania resortu gospodarki w zakresie ograniczenia dostępności dla dzieci gier komputerowych eksponujących przemoc.

 

 

Wystąpienie Rzecznika Praw Dziecka  –   plik PDF

 

 

Źródło: www.brpd.gov.plZostaw odpowiedź