Blisko 300 prac wpłynęło do jury tegorocznej edycji konkursu „Zawodowiec” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w miniony piątek 28 lutego w siedzibie szkoły.

 

Celem konkursu jest promocja szkolnictwa zawodowego wśród gimnazjalistów oraz przedstawienie ciekawych i poszukiwanych zawodów na lokalnym rynku pracy. Uczestnicy mieli za zadanie zilustrować interesujący ich zawód w formie plakatu, zdjęć, prezentacji multimedialnej lub opisać go w opowiadaniu czy też eseju.

 

W kategorii opowiadania wygrała Joanna Radzio z Gimnazjum nr 21 w Łodzi, pisząc o zawodzie korespondenta, w kategorii plakatu Kamila Iskrzyńska (dotyczyła zawodu fotografa) z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczepocicach, zaś najlepszą prezentację (o mechaniku) przygotowali Mateusz Domalążek i Mateusz Marciniak z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu.

 

 Zawodowiec

                                 Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Gratulacje autorom najlepszych prac złożyli: m. in.: Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi Wiesława Zewald oraz dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska.

 

 

 

Źródło:www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Relację o rozstrzygnięciu tego konkursu, zatytułowaną Finał konkursu „Zawodowiec 2014” w ZSP nr 20 w Łodzi, wzbogaconą o 9 zdjęć, zamieścił piątkowy „Dziennik Łódzki”   TUTAJKomentarze niedostępne